Search
Close this search box.

Zobacz również:

Zielony zwrot. Rodziny wraz z TAURONEM biorą kurs na zieloną energię

zielony zwrot tauron 288 x 192„Zrób Zielony Zwrot z TAURONEM”, czyli proekologiczny projekt firmy, wkroczył w decydującą fazę. Trzy wyłonione w konkursie rodziny zmierzą się z wyzwaniami, które sprawdzą ich wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Koncern pokazuje, że „Zielony Zwrot” może zrobić każdy.

– „Rodzinny Challange – zrób Zielony Zwrot z TAURONEM” to proekologiczny konkurs, nawiązujący do zmiany kierunków strategicznych Grupy, które zakładają zwiększenie do ponad 65 procent udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym TAURONA do 2030 roku. Teraz pokazujemy, że przy niewielkim wysiłku swoje nawyki może zmienić każdy – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Rodziny będą smart

Udział w konkursie można było zgłosić w listopadzie na facebookowym profilu TAURONA. Wystarczył film lub zdjęcie, z krótkim uzasadnieniem. Ze wszystkich zgłoszeń jury wybrało trzy najciekawsze zgłoszenia.
Teraz wybrane rodziny będą realizować proekologiczne wyzwania we własnych domach. Dla ułatwienia, każda z nich otrzymała inteligentne mierniki prądu i vouchery na zakup produktów „smart” z oferty TAURONA. W zależności od dotychczasowego wyposażenia, elektroniczne termostaty, czujniki otwarcia okien czy temperatury, pomogą im w znalezieniu oszczędności.
Challange nie koncentruje się jednak wyłącznie na ograniczaniu zużycia energii. Prowadzący sprawdzą też wiedzę na temat OZE czy segregacji śmieci.

Zmienia nawyki na proekologiczne

Konwencja projektu przypomina reality show. Zmagania uczestników są emitowane na profilu TAURON Polska Energia na Facebooku w formie kilkuminutowych odcinków. Dzięki temu widzowie poznają rodziny, ich codzienne zachowania i przyzwyczajenia. Przy okazji sami zyskają wiedzę, jak zmienić nawyki na bardziej ekologiczne. W każdym z odcinków drużyny mierzą się z innymi zadaniami i wdrażają swój własny projekt oszczędnościowy.
Wszystkie konkurencje są punktowane, a rodzina, która osiągnie najlepszy wynik otrzyma dodatkowy voucher na kwotę 4 tys. zł na produkty ze sklepu smar TAURONA.
„Zielony Zwrot TAURONA” to projekt zakładający aktualizację kierunków strategicznych Grupy, które opierają się na rozwoju czystej energii. Do 2025 r. planowane są inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie (dodatkowe 900 MW), farmy fotowoltaiczne (dodatkowe 300 MW) oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych. Do 2030 roku firma planuje zwiększenie udziału OZE w miksie energetycznym do ponad 65 proc.

RENATA KŁOSIŃSKA

Fot. materiały prasowe

Chcesz być na bieżąco ze sprawami czystego powietrza, walki ze smogiem, ekonowościami w produktach dla konsumentów czy mieć najświeższą wiedzę o biznesie ekologicznym? Polub nas na Facebooku! Wtedy wszystkie nowe artykuły, informacje czy po prostu newsy natychmiast wyświetlą się na Twojej facebookowej osi czasu. Po prostu kliknij w ten tekst, znajdziesz się na naszym fanpage,u i tam zaznacz „Polub”. Dziękujemy!

 

 

Ekorynek TV