Search
Close this search box.

Zobacz również:

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji plebiscytu EKOINSPIRACJA

ekoins 288 x 192To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce, a także jedno z największych na rynku wydarzeń propagujących idee zrównoważonego rozwoju. W ramach tej inicjatywy wyróżniane są innowacyjne i ekologiczne marki i produkty oferowane na polskim rynku, a także firmy, instytucje i organizacje zaangażowane na rzecz poszanowania środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju.

Kategorie wyróżnień  w projekcie EKOINSPIRACJE to kilka etapów. Pierwszym są nominacje redakcyjne portalu ekorynek.com  oraz magazynu „Ekologia i Rynek” , gdzie weryfikuje się  i wyróżnia godłem EKOINSPIRACJE wybrane firmy, podmioty oraz osoby . Drugi etap następuje wtedy, gdy wszystkie wyróżnione osoby i firmy zostają zaprezentowane w ogólnopolskim plebiscycie. Na specjalnej stronie internetowej www.ekoinspiracja.pl  pojawiają  się profile nominowanych, Partnerów i Mecenasów edycji EKOINSPIRACJE następnie rozpoczyna się głosowanie, które trwa zazwyczaj ok. miesiąca

W bieżącej edycji internauci i czytelnicy portalu ekorynek.com będą mogli wybierać firmy, organizacje i produkty w sześciu kategoriach.

Pierwsza kategoria to FIRMA.

W jej ramach można głosować na przedsiębiorstwa zaangażowane na rzecz ekologii i poszanowania środowiska naturalnego, promujące idee zrównoważonego rozwoju.

Druga kategoria to PRODUKT.

W tej części chodzi o wybór innowacyjnych rozwiązań i produktów, zrównoważonego rozwoju. W ramach tej inicjatywy wyróżniane są innowacyjne i ekologiczne marki i produkty oferowane na spełniających najwyższe normy ekologiczne, produkty przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego

Kolejna kategoria to PARTNERSTWO.

Tu oceniane są programy, projekty lub kampanie edukacyjne związane z ochroną środowiska, realizowane we współpracy z firmami, samorządami, fundacjami, uczelniami lub stowarzyszeniami.

Czwarta kategoria to EDUKACJA.

Ta część obejmuje wyróżnienia dla szkół, placówek oświatowych i uczelni wyższych realizujących projekty związane z tematyką ekologii i ochrony środowiska naturalnego. W kategorii tej mieszczą się także edukacyjne kampanie społeczne powiązane z tematyką ekologii.

Piąta kategoria to WYPOCZYNEK.

Na wyróżnienie w tej części mogą liczyć firmy lub podmioty oferujące usługi turystyczne lub rekreacyjne, charakteryzujące się wysokimi walorami w zakresie zdrowia, aktywnego wypoczynku oraz ekologii.

Szósta kategoria to EKOŻYWNOŚĆ.

W tej części głosujemy na produkty naturalne, ekologiczne, przyjazne zdrowiu, oferowane na polskim rynku.
Przed nami 7 edycja, z blisko 200 nominowanych będziemy wybierać laureatów poszczególnych kategorii. Wybory internatów do tej pory były różne. Wśród zwycięzców były zarówno firmy wielkie takie jak Carrefour czy Pepsico jak i nieduże rodzinne innowacyjne firmy takie jak Biosensual, producent biodegradowalnych świec.

 

ekoins

 

W ubiegłym roku lista laureatów przedstawiała się następująco :

Kategoria FIRMA
W kategorii „Firma” zwyciężyła firma MP CONCEPT, producent ekologicznych preparatów myjąco – dezynfekujących. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom powstał produkt, który łączy ekologię z najwyższą skutecznością.
Kategoria PRODUKT
W kategorii „Produkt” zwyciężyła marka ręcznie robionych, biodegradowalnych świec Biosensual, wykonana z wosku roślinnego i naturalnych olejków eterycznych. Naturalne olejki eteryczne działają antyseptycznie, niwelują wirusy i bakterie, korzystnie wpływają na nasze zdrowie psychofizyczne.
Kategoria PARTNERSTWO
W kategorii ekologicznych programów partnerskich bezkonkurencyjny okazał się projekt „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling !”realizowany przez zespół Dominika Dobrowolskiego – znanego podróżnika i ekologa. Głównymi Partnerami akcji są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu Organizacja Odzysku. Na uwagę zasługuje fakt, że Dominik Dobrowolski trzeci raz z rzędu jest laureatem w tej kategorii. Poniżej przedstawiamy wywiad.
Kategoria EDUKACJA
W kategorii „Edukacja” internauci najwyżej ocenili ekologiczne działania Fundacji „Ratuj Ryby”. To młoda organizacja, która z sercem i zapałem działa w celu zahamowania degradacji naszej wspólnej, polskiej natury i środowiska wodnego. Fundacja Ratuj Ryby realizuje swoje cele głównie dzięki wsparciu wszystkich miłośników ryb i środowiska naturalnego. Zajmujemy się ekologią, ichtiologią oraz bezpośrednią pomocą naturze w jej szybszej odbudowie.
Kategoria WYPOCZYNEK
W kategorii „Wypoczynek” zwyciężył Z-Hotel Business & SPA, nowoczesny i ekologiczny hotel w Otwocku pod Warszawą położony tuż przy lesie i rzece Świder. Jako jeden z niewielu hoteli blisko Warszawy aktywnie stara się chronić środowisko naturalne. Ekologia to istotną część misji realizowanej przez właścicieli.
Kategoria EKOŻYWNOŚĆ
Laureatem tej kategorii plebiscytu została rodzinna firma z Poznania CAFE CREATOR, produkującą ekologiczną, certyfikowaną kawę zieloną, paloną oraz ekskluzywne herbaty. Firma to połącznie ponad 45-letniego doświadczenia w branży kawy-założycielki Pani Ewy Jankowskiej z młodością i entuzjazmem młodych ludzi dla których to pasja a nie tylko praca!
Szczegóły na stronie www.ekoinspiracja.pl

 

 Chcesz być na bieżąco ze sprawami czystego powietrza, walki ze smogiem, ekonowościami w produktach dla konsumentów czy mieć najświeższą wiedzę o biznesie ekologicznym? Polub nas na Facebooku! Wtedy wszystkie nowe artykuły, informacje czy po prostu newsy natychmiast wyświetlą się na Twojej facebookowej osi czasu. Po prostu kliknij w ten tekst, znajdziesz się na naszym fanpage,u i tam zaznacz „Polub”. Dziękujemy!

 

 

Ekorynek TV