Search
Close this search box.

Zobacz również:

Rozmowy z laureatami plebiscytu ekoinspiracja

Troska o środowisko to priorytet

Carrefour realizuje wiele inicjatyw z zakresu ochrony środowiska naturalnego. To jeden z priorytetów strategii odpowiedzialnego biznesu.

Zwycięstwo w konkursie EKOINSPIRACJA 2017 to dla nas ważne wyróżnienie. Troska o środowisko naturalne stanowi jeden z priorytetów strategii odpowiedzialnego biznesu, dlatego Carrefour realizuje wiele inicjatyw z tego zakresu.

Cieszę się, że internauci docenili nasze działania i oddali na Carrefour tak dużo głosów. Na pewno motywuje to nas do dalszego działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego w naszym kraju.
Warto przypomnieć, że realizujemy m.in. takie inicjatywy jak program STOP Marnotrawstwu, w ramach którego wdrożyliśmy w sklepach systemy zmniejszające zużycie energii elektrycznej i cieplnej, odpowiedzialnie gospodarujemy odpadami BIO oraz przekazujemy żywność do Banków Żywności i lokalnych organizacji pomagających najbardziej potrzebującym. Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszą się także „Pszczele Hotele”, zlokalizowane na dachach wybranych sklepów Carrefour, oraz gama produktów „Jakość z Natury Carrefour”, opracowana z wykorzystaniem metod zrównoważonego rolnictwa.

Robert Noceń
Sekretarz Generalny
Carrefour Polska

 

Ekoturystyka to już nie tylko trend

Prowadząc ekologiczne gospodarstwo dbamy nie tylko o środowisko, ale przede wszystkim o naszych gości. Eko to już nie tylko moda, to styl życia.

Nagroda w konkursie bardzo nas ucieszyła. Byliśmy miło zaskoczeni, tym bardziej że znaleźliśmy się wśród ciekawej i silnej konkurencji. To wyróżnienie jest kolejnym (bardzo miłym) dowodem na to, iż jesteśmy coraz lepiej rozpoznawalni i coraz bardziej doceniani.

Wygraliśmy już kilka konkursów i zdobyliśmy sporo wyróżnień (m.in. zostaliśmy Najlepszym Gospodarstwem Agroturystycznym w woj. pomorskim oraz najlepszym Gospodarstwem Ekologicznym w woj. pomorskim). W przypadku EKOINSPIRACJI był to plebiscyt, podczas którego uzyskaliśmy najwięcej głosów – a to powód do dumy. Widzimy jak bardzo podoba się Lawendowa Osada i wszystko, co mamy do zaoferowania gościom (a mamy wiele ciekawych atrakcji, bo oprócz bardzo klimatycznych Lawendowych Chatek, które położone są przy polu lawendy, mamy podgrzewany basen, Wioskę SPA, Grotę Solną, Hot tube z jacuzzi, Banię Ruską, a od niedawna również Obserwatorium Astronomiczne i kilka innych atrakcji).

Osada to nasz sposób na życie. Całe gospodarstwo jest ekologiczne.

Barbara i Bartosz Idczak
Lawendowa Osada

Ekologii trzeba uczyć

EKOINSPIRACJA otwiera nowe drogi do edukacji. Poszerzanie wiedzy o ekologii, pokazywanie problemów związanych ze środowiskiem i prezentowanie metod zapobiegania wyniszczaniu natury powinno być priorytetem dla każdego, nie tylko dla uczelni.

Wygrana w plebiscycie EKOINSPIRACJA była dużym zaskoczeniem i ogromnym wyróżnieniem dla Koła Naukowego Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. Tak prestiżowy tytuł otwiera przed nami wiele dróg edukacji, jak i poszerza działania na polu ekologii. Jako młodzi ludzie stajemy dopiero na początku ścieżki, która prowadzi do celu, jakim jest dbanie o środowisko naturalne. Udział w tym wydarzeniu pozwala na poszerzanie wiedzy, poznanie problemów od środka i nauki zapobiegania wyniszczaniu środowiska. Było to niesamowite doświadczenie, za które dziękujemy.

Joanna Garboś
Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej

WARTO rozwijać produkcję w harmonii z naturą 

Chcemy trwać przy produkcji ekologicznej, rozwijać się i edukować. Produkcja ekologiczna nie jest dla nas tylko modnym frazesem, ale to sposób życia i tworzenia.

Główna nagroda w kategorii „Ekożywność” jest dla nas powodem do radości i jednocześnie docenieniem naszej codziennej pracy i starań o produkcję ekologiczną. Wyniki plebiscytu są głosami naszych klientów, a więc tak duża liczba głosów oddanych na naszą firmę oznacza, że grono naszych sympatyków i osób, które nam zaufały, jest coraz większe. To dla nas bardzo budujące i sprawia, że utwierdzamy się w przekonaniu, iż obraliśmy dobrą drogę. Ciągle chcemy trwać przy produkcji ekologicznej, rozwijać się i edukować.

Produkcja ekologiczna nie jest dla nas tylko modnym frazesem, ale to sposób życia i tworzenia. Tworząc produkty ekologiczne dbamy o odpowiedni surowiec i przyprawy. Również sposób produkcji jest przyjazny dla środowiska. Dodatkowo korzystamy z własnego ujęcia wody. Zakład usytuowany jest na obrzeżach Roztoczańskiego Parku Narodowego, a takie sąsiedztwo zobowiązuje i wymaga produkcji w harmonii z naturą. Kładziemy nacisk na to, by dbać o środowisko naturalne poprzez odpowiednie zagospodarowanie odpadów. Jesteśmy w trakcie inwestycji związanej z wdrożeniem systemu odzysku ciepła, a w bliskim planie mamy uruchomienie paneli fotowoltaicznych. Prowadzimy działania związane z poszerzaniem świadomości ekologicznej pracowników i klientów. Pragniemy, aby nasze produkty były postrzegane jako ekologiczne, a firma jako przyjazna środowisku.

Maciej Wasąg
właściciel firmy Wasąg

Ekorynek TV