Search
Close this search box.

Zobacz również:

Razem dla zrównoważonej mobilności: Współpraca e2V i Ekoen

Ekoen E2V 5e2V/Ekovoltis, spółka obrotu zieloną energią, zawarła strategiczną umowę z Ekoen, polskim operatorem ultraszybkich hubów ładowania dla samochodów elektrycznych. Współpraca ta stanowi ważny krok w kierunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju, zarówno dla Ekoen, jak i dla całego sektora elektromobilności w Polsce.

e2V zaopatrzy w zieloną energię istniejące i planowane punkty ładowania Ekoen. Umowa  obejmuje m.in. huby ładowania w Warszawie na ul. Postępu 14, przy lotnisku Chopina oraz hub e-truck w Nadarzynie. Umowa przewiduje również dostarczanie zielonej energii do stacji otwieranych w przyszłości. Współpraca z e2V stanowi znaczący krok dla Ekoen w kierunku zwiększenia atrakcyjności oferty oraz redukcji śladu węglowego.

,,Wybierając energię z odnawialnych źródeł, firmy przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i ochrony naszej planety oraz zyskują konkretne korzyści biznesowe. Wśród nich znajduje się obniżenie kosztów operacyjnych, dzięki niższym rachunkom za energię. Ponadto, zielona energia może znacząco poprawić wizerunek marki, przyciągając klientów i partnerów biznesowych ceniących zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. W rezultacie, decyzja o przejściu na OZE to nie tylko krok w stronę zrównoważonego rozwoju, ale również strategiczna inwestycja w przyszłość firmy” mówi Piotr Ostaszewski, Prezes Ekovoltis.

Tomasz Siedlecki, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Ekoen, podkreśla znaczenie współpracy: „To naturalny krok aby nasze stacje ładowania były zasilane zieloną energią. Współpraca z Ekovoltis to nie tylko krok naprzód w zrównoważonym rozwoju i odpowiedź na rosnące oczekiwania naszych klientów. To również możliwość planowania polityki cenowej w dłuższym czasie i co za tym idzie, kolejna korzyść dla kierowców.”

e2V gwarantuje ciągłość dostaw nawet w obliczu nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Dzięki tym działaniom, spółka jest w stanie oferować stabilne i efektywne dostawy zielonej energii, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Współpraca e2V z Ekoen stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, podkreślając rolę, jaką zielona energia odgrywa w transformacji sektora transportu.

Ekorynek TV