Search
Close this search box.

Zobacz również:

Przyszłość musi być zielona ale i kosztowna

moje.jpg 1Olbrzymie kwoty przeznaczane na redukcję emisji CO2 w Polsce  i na  świecie rozpalają wyobraźnie. W kraju realizujemy miliardowe projekty rządowe, m.in. „Czyste Powietrze”, „ Mój Prąd”. Przedsiębiorczy  inwestorzy angażują się kapitałowo w rozbudowę infrastruktury dotyczącej OZE. Powstają mega farmy fotowoltaiczne oraz wiatrowe, powołane grupy robocze koordynują prace nad wdrożeniem technologii wodorowych. Podsumowując, znajdujemy się w trakcie  rewolucji energetycznej, wartej setki miliardów złotych.

Regulacja UE „Fit to 55” mówiąca o tym, aby do 2030 roku zredukować emisję dwutlenku węgla w gospodarce o 55%  nakłada ogromną presję na wszystkie Państwa Unii, głównie ze względów kosztowych. Ważne jest, aby urzędujący politycy wspólnie z ekspertami reprezentującymi różne dziedziny wypracowali taką strategie, która będzie realizowała nasze cele, jak i te, do których się zobligowaliśmy. Ale czy to wszystko jest możliwe do wykonania w tak krótkim horyzoncie czasowym?

Rusza już 9 edycja naszego sztandarowe przedsięwzięcia jakim jest program EKOINSPIRACJA.

Inicjatywa ma wymiar edukacji społecznej i konsumenckiej. W EKOINSPIRACJACH wyróżniamy innowacyjne, ekologiczne marki i produkty oferowane na polskim rynku, a też firmy, instytucje i organizacje zaangażowane w działalność na rzecz poszanowania środowiska naturalnego oraz zrównoważonego rozwoju. Wyróżnione organizacje rekomendujemy opinii publicznej w ramach szeroko zakrojonego programu promocyjnego, którego głównym elementem jest otwarty, ogólnopolski plebiscyt on–line oraz doroczna Gala Finałowa połączona z debatą ekspercką, w której

jak zwykle gośćmi będą przedstawiciele świata biznesu, mediów oraz instytucji i organizacji związanych z obszarem ochrony środowiska. Wśród dotychczasowych patronów przedsięwzięcia były takie firmy jak PKN Orlen, Deloitte, Lotos, Renault, ING Bank Śląski, Polpharma, PWC, DPD, NFOŚiGW i wiele innych dla których idea zrównoważonego rozwoju nie jest pustym sloganem. Zapraszamy do udziału.

Jacek Szczęsny

Redaktor Naczelny „Ekologia i Rynek, ekorynek.com”

Ekorynek TV