Search
Close this search box.

Zobacz również:

Przy okazji Dnia Czystego Powietrza

czyste pow 288 x 192Już na początku grudnia odbędzie się kolejna odsłona szczytu klimatycznego – COP 25 . Tym razem politycy, ekolodzy, a także biznesmeni spotkają się w Madrycie. Młoda szwedzka aktywistka Greta Thunberg wybrała dość osobliwy środek transportu, płynie katamaranem z USA właśnie na szczyt klimatyczny.

Znana jest z tego, że unika latania samolotem, ponieważ nie chce wspierać tego typu środków lokomocji ze względów środowiskowych. Katamaran zostawia bardzo mały ślad węglowy , wyposażony jest w hydrogeneratory i korzysta z energii słonecznej. Właścicielem jest para Australijczyków, jednostką dowodzi doświadczona żeglarka. To śmiałe wyzwanie biorąc pod uwagę aktualną porę roku i zmienne warunki pogodowe.

Steady as she goes…

JACEK SZCZĘSNY

Fot. archiwum

Chcesz być na bieżąco ze sprawami czystego powietrza, walki ze smogiem, ekonowościami w produktach dla konsumentów czy mieć najświeższą wiedzę o biznesie ekologicznym? Polub nas na Facebooku! Wtedy wszystkie nowe artykuły, informacje czy po prostu newsy natychmiast wyświetlą się na Twojej facebookowej osi czasu. Po prostu kliknij w ten tekst, znajdziesz się na naszym fanpage,u i tam zaznacz „Polub”. Dziękujemy!

 

 

Ekorynek TV