Search
Close this search box.

Zobacz również:

Projekty domów do 70 m powierzchni zabudowy

BiałystokUzyskanie pozwolenia na budowę domu nierzadko wiąże się z multum formalności, jakie musi spełnić inwestor. Skomplikowane procedury sprawiają, że na takie pozwolenie trzeba czekać bardzo długo, co z kolei utrudnia realizację całej inwestycji. Program Polski Ład wspiera osoby, które chcą wybudować nieruchomość mieszkalną do 70 metrów kwadratowych. Zgodnie z nową ustawą takie domy nie wymagają dzisiaj pozwolenia na budowę. To świetna informacja dla wszystkich, którzy chcą na własnej działce wybudować dom całoroczny lub rekreacyjny o takiej wielkości. Poznaj najlepsze projekty domów do 70 m zabudowy, aby już niedługo cieszyć się z własnych “czterech kątów”.

Program Polski ład nie tylko zezwala na budowę domów do 70 m zabudowy bez specjalnego pozwolenia, ale oferuje również gotowe, darmowe projekty domów do 70m2. Dzięki temu inwestorzy mogą liczyć na naprawdę szybką realizację swoich planów. Nie muszą tracić czasu na formalności, nie muszą też oczekiwać na stworzenie idealnego projektu. Mogą wybrać ten gotowy, który równie dobrze będzie spełniać ich podstawowe potrzeby, aby rozpocząć budowę nieruchomości od zaraz.

Polski rząd zapewnia, że wśród gotowych projektów znajdują się zarówno projekty domów parterowych do 70m2, jak i projekty domów do 70m2 z poddaszem. Wybierz ten wedle Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

Projekt małego domu parterowego czy z poddaszem?

Pamiętaj, że nawet decydując się na budowę domu do 70m2 bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, działka, na której powstanie nieruchomość musi uwzględniać pewne warunki. Musisz spełnić podstawowe warunki w zakresie planu zagospodarowania terenów i wziąć pod uwagę ogólne przepisy polskiego prawa budowlanego. Projekty małych domów parterowych do 70m2 nie mogą na przykład zostać zrealizowane w zbyt bliskiej odległości od ogrodzenia czy innych zabudowań.

Wybierając odpowiedni projekt domu, zwróć uwagę na własne potrzeby. Parterowa nieruchomość nie da dodatkowej przestrzeni użytkowej, za to świetnie sprawdzi się dla małych rodzin, singli czy osób w podeszłym wieku, które nie chcą korzystać ze schodów. Projekt domu z poddaszem będzie natomiast lepszy, jeśli liczysz na dodatkową przestrzeń użytkową.

Projekty domów do 70 m zabudowy szybkie w realizacji

Twój dom może powstać w naprawdę ekspresowym tempie. Nie dość, że możesz rozpocząć jego budowę bez konieczności uzyskania pozwolenia, to jeszcze jeśli wybierzesz odpowiedni system budowy, znacząco skrócisz czas realizacji. Wystarczy, że zerkniesz na projekty domów szkieletowych do 70m2. Musisz wiedzieć, że takie nieruchomości powstają nawet w 90 dni. To naprawdę krótki czas, porównując taką sztukę budownictwa do tej standardowej.

Czy warto stawiać na projekty domów do 70 m zabudowy?

Projekty domów do 70 m zabudowy są idealnym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz budować nieruchomości o dużym metrażu, a niewielka zabudowa spełni Twoje wszystkie potrzeby. Zwróć uwagę, że przeciętny metraż, który cieszy się największą popularnością w ramach wyboru idealnej nieruchomości do codziennego funkcjonowania, to w Polsce około 50-60 metrów. Zabudowa do 70 m spełnia jak najbardziej wszelkie wymagania. Jeśli dodatkowo wybierzesz projekt domu z poddaszem, zyskasz jeszcze więcej przestrzeni do dowolnej aranżacji.

EiR

Ekorynek TV