Search
Close this search box.

Zobacz również:

Polna Corner. Najemcy cenią fuzję zabytków z nowoczesnością

Polna Corner1 roz 288 x 192Polna Corner łączy historyczną, przedwojenną zabudowę Warszawy ze współczesną architekturą i wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań. Kompleks zlokalizowany przy Metrze Politechnika oferuje 5,6 tys. mkw. powierzchni biurowej w nowym budynku i 1,7 tys. mkw. w odrestaurowanej kamienicy, oraz około 500 mkw. powierzchni usługowo -gastronomicznej.

Przez pierwsze trzy kwartały 2019 roku w centrum Warszawy wynajęto ponad 210 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wśród projektów cieszących się największym zainteresowaniem znalazła się między innymi inwestycja Polna Corner, realizowana przez firmę CERACO, a komercjalizowana przez firmę CBRE.

Parking dla elektryków

Najemcy mają do dyspozycji łącznie 62 miejsca parkingowe, w tym 12 umożliwiających ładowanie samochodów elektrycznych.
– Centrum Warszawy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów, deweloperów i najemców. Prawie ćwierć miliona mkw. wynajętych w 9 miesięcy musi robić wrażenie. Lokalizacja, prestiż budynku Polna Corner i jego kameralny charakter został doceniony przez liczne grono najemców reprezentujących różne branże. Wśród firm, które zdecydowały się na przeniesienie swojego biura do najnowszej inwestycji CERACO w Warszawie znalazły się między innymi Regus, Green Genius, Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu czy lider branży gamingowej – STS – powiedział Radosław Pawlak, dyrektor w dziale Agencji Biurowej CBRE.

 

Polna Corner3 rozm. 750 x 1000

 

Zabytkowe a nowoczesne

Biurowiec Polna Corner jest trzecim projektem zrealizowanym przez duńskiego inwestora CERACO w Warszawie. Dotychczasowe dwie inwestycje to budynek biurowy Ursynów Business Park oraz zabytkowa, odrestaurowana kamienica u zbiegu ulic Chmielnej i Nowego Światu. Firma CERACO z powodzeniem także zarządza własnymi budynkami.
– Sprawny i zakończony pełnym sukcesem proces komercjalizacji naszej najnowszej inwestycji upewnia nas w przekonaniu, że w warszawskim rynku drzemie jeszcze duży potencjał, a przygotowany przez nas produkt odzwierciedlił aktualne potrzeby klientów – powiedziała Joanna Klocek, dyrektor generalna CERACO w Polsce.
CERACO jest inwestorem i zarządcą projektu. Generalnym wykonawcą było konsorcjum firm PORR i Modzelewski & Rodek. Projekt budynku został opracowany przez pracownię B’ART Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz, Bartłomiej Biełyszew z Warszawy. Wyłącznym agentem komercjalizującym nieruchomość była firma CBRE.

 

 Chcesz być na bieżąco ze sprawami czystego powietrza, walki ze smogiem, ekonowościami w produktach dla konsumentów czy mieć najświeższą wiedzę o biznesie ekologicznym? Polub nas na Facebooku! Wtedy wszystkie nowe artykuły, informacje czy po prostu newsy natychmiast wyświetlą się na Twojej facebookowej osi czasu. Po prostu kliknij w ten tekst, znajdziesz się na naszym fanpage,u i tam zaznacz „Polub”. Dziękujemy!

 

 

Ekorynek TV