Search
Close this search box.

Zobacz również:

Połączenie w branży wellness ekologii z profesjonalną usługą daje znakomite efekty

Z Anną Dąbrowską, właścicielką salonu masażu i spa Mastell, laureatką pierwszej nagrody w prestiżowym konkursie „Spa Day w Warszawie” rozmawiam o unikalnych korzyściach jakie dają wizyty w salonie odnowy biologicznej.

Anna Dabrowska

Jak długo istnieje Pani salon i co skłoniło Panią do założenia tego rodzaju działalności?

Mastell działa już ponad 8 lat.  Decyzja była wynikiem mojej potrzeby zmiany i poszukiwania nowej ścieżki zawodowej po  wielu latach pracy w korporacji i doświadczeniu wypalenia zawodowego. Pomysł otwarcia salonu masażu pojawił się jako naturalna odpowiedź na moje potrzeby oraz chęć stworzenia miejsca, gdzie osoby podobne do mnie, zmęczone pracą i codzienną bieganiną, mogłyby się zrelaksować i poprawić swoje samopoczucie.

Jakie rodzaje masażu oferujecie w swoim salonie?

W Mastell oferujemy szeroki wachlarz masaży, w tym m.in. masaż klasyczny, masaż leczniczy, relaksacyjne, masaż dla kobiet w ciąży, masaże twarzy, w tym kobido.  W ofercie mamy też pakiety i zabiegi spa. Każdy z tych masaży ma swoje unikalne korzyści i jest dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

W dzisiejszych czasach ekologia odgrywa coraz większą rolę w różnych branżach, w tym w wellness. Jakie ekologiczne rozwiązania stosujecie w swoim salonie, szczególnie jeśli chodzi o kosmetyki?

W Mastell stawiamy duży nacisk na ekologiczne rozwiązania. Przede wszystkim używamy kosmetyków, które są naturalne i przyjazne dla środowiska. Współpracujemy z markami, które oferują produkty organiczne i posiadają certyfikaty potwierdzające ich naturalne pochodzenie.

Ponadto, edukujemy naszych klientów na temat korzyści płynących z wyboru naturalnych kosmetyków. Wierzymy, że świadome podejście do zdrowia i wellness powinno iść w parze z troską o naszą planetę. Połącznie w naszej branży ekologii z profesjonalną usługą daje znakomite efekty.

Co wyróżnia Pana salon na tle innych?

Kluczowym elementem, który nas wyróżnia, jest nasza dbałość o detale i kultura troski o klienta. Kultura troski oznacza nie tylko indywidualne podejście do klienta, ale holistyczne spojrzenie na jego potrzeby i zaproponowanie rozwiązania. Obejmuj profesjonalne porady dotyczące dbania o zdrowie, dobre samopoczucie i wygląd. Nasi terapeuci są wysoko wykwalifikowani i chętnie dzielą się wiedzą z klientami, dają rekomendacje, sugerują odpowiednie rozwiązania. Ich praca nie kończy się na wykonaniu masażu, wręcz przeciwnie, masaż to dopiero początek. Wypracowaliśmy standardy obsługi, które pozwalają nam tworzyć wyjątkowe doświadczenia u naszych klientów i precyzyjnie odpowiadać na ich potrzeby. Dbamy o to, aby mogli się zrelaksować i poczuć komfortowo już od momentu przekroczenia progu naszego salonu. Klienci docenili te starania. Mastell znalazło się w gronie najlepszych day SPA w Polsce, zajmując 1. miejsce w kategorii day spa w Warszawie 2022 w prestiżowym plebiscycie, nazywanym Polskimi Oskarami SPA & Wellness.

Jakie korzyści zdrowotne można uzyskać dzięki regularnym masażom?

Masaż poprzez wpływ na układ nerwowy jest w stanie oddziaływać na narządy i układy naszego organizmu dlatego lista korzyści jest bardzo długa. Masaż wpływa między innymi na poprawę krążenia, zmniejszenie napięcia mięśniowego, zwiększenie elastyczności mięśni i stawów, uwalnianie toksyn z organizmu, aktywizację systemu odpornościowego czy poprawę elastyczności skóry. Może również wspomagać leczenie niektórych dolegliwości bólowych oraz przyspieszać rekonwalescencję po urazach. Wpływa na redukcję stresu, poprawę nastroju czy jakość snu. Może też pomóc w łagodzeniu objawów lęku i depresji, wspomagając podstawową terapię.

Korzyści jest dużo więcej i coraz więcej klientów jest ich świadoma. Kiedy otwierałam salon 8 lat temu masaż wielu osobom kojarzył się głównie z relaksem i okazjonalną przyjemnością. Obecnie wielu klientów regularnie korzysta z sesji masażu traktując go jest nieodłączny element zdrowego stylu życia.

Jakie kwalifikacje i certyfikaty posiadają masażyści zatrudnieni w Pani salonie?

Kwalifikacje to jeden z kluczowych elementów, na które zwracam uwagę w procesie rekrutacji. Od początku działania salonu zatrudniamy tylko fizjoterapetów i techników masażystów. Nasi masażyści posiadają również dodatkowe kwalifikacje w specjalistycznych technikach masażu, takich jak masaż tkanek głębokich, terapia punktów spustowych, masaż kobiet w ciąży. Zawód masażysty wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Pojawiają się nowe trendy, metody, techniki  i aby sprostać oczekiwaniom klientów konieczne jest regularnie uczestniczenie w szkoleniach czy warsztatach. Nie można jednak zapominać, że poza kwalifikacjami kluczem do sukcesu jest pasja, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Bez tego nawet najlepiej wykwalifikowana osoba nie odnajdzie się i nie przyczyni do sukcesu salonu. Największym wyzwaniem jest zbudowanie  takiego właśnie zespołu.

Jakie są typowe potrzeby i oczekiwania klientów odwiedzających Pani salon?

Przede wszystkim klienci stają się coraz bardziej świadomi zarówno swoich potrzeb jak i korzyści płynących z wellness. Oczekują kompleksowej usługi o relaksującym przebiegu i doskonałych efektach zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Rośnie zainteresowanie holistycznym podejściem do zdrowia, które obejmują nie tylko masaż, ale także inne formy terapii czy profesjonalne konsultacje, porady. Coraz większą popularność zyskuje również personalizacja usług, co oznacza, że klienci oczekują indywidualnie dostosowanych programów zdrowotnych.

Czy pamięta Pani jakieś szczególne historie klientów, które pokazują, jak masaż wpłynął na ich życie?

Tak, pamiętam mnóstwo takich historii. Na przykład, mamy wielu klientów, którzy przychodzą  do nas z dolegliwościami bólowymi utrudniającymi codzienne funkcjonowanie. Po serii zabiegów, a często nawet po jednej sesji, dolegliwości ustępują, a oni stają się naszymi lojalnymi klientami. Bardzo charakterystyczną grupą klientów są panie w ciąży, które po wizycie są niesamowicie zrelaksowane, wypoczęte i odczuwają dużą ulgę. Takie historie są dla nas największą motywacją do pracy.

Jakie są Pani plany na przyszłość dla salonu?

Planujemy rozszerzyć naszą ofertę o nowe rodzaje masaży i terapie z wykorzystaniem najnowszych technologii. Chcemy również wprowadzić programy wellness, które będą łączyły różne formy terapii w ramach jednej sesji lub pakietu. Przez wiele lat z naszych usług korzystały głównie kobiety. Obecnie obserwujemy zmianę w tym trendzie. Coraz więcej mężczyzn, ale również seniorów i młodzieży zaczyna odwiedzać Mastell, a my staramy się odpowiadać na ich potrzeby poprzez dedykowane usługi. 

Według danych z raportu The future of wellness trends 2024 (Global Wellness Institute) Polska znajduje się wśród 25 krajów, gdzie branże wellness, SPA, helath & beauty rozwijała się najlepiej. Naszym celem jest utrzymanie się w tym trendzie, ciągły rozwój i dostarczanie naszym klientom najwyższej jakości usług.

Ekorynek TV