Search
Close this search box.

Zobacz również:

POL-ECO SYSTEM 2018

POL ECO SYSTEM 1

Polska przedstawia działania w zakresie czystego powietrza i klimatu

Polski rząd i Komisja EU przy jednym stole

Przy jednym stole przedstawiciele polskiego rządu i Komisji Europejskiej będą rozmawiali o czystym powietrzu, wyzwaniach związanych ze zmianami klimatu oraz transformacji gospodarek.

W Poznaniu Polska zaprezentuje podjęte działania, technologie i trendy w ochronie środowiska.
Polski rząd konsekwentnie działa na rzecz poprawy jakości powietrza i środowiska naturalnego. Działania te stanowią część Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest kluczowym dokumentem polityki gospodarczej gabinetu Mateusza Morawieckiego. Premier weźmie udział w otwarciu najważniejszego wydarzenia w sektorze ochrony środowiska – Targów POL-ECO SYSTEM, których tematem przewodnim będzie „Czyste powietrze w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.

Eko wyzwania dla Europy – debata o zmianach klimatu.
Problem jakości powietrza dotyczy wielu krajów Unii Europejskiej, dlatego tak ważne jest dzielenie się wiedzą, wymiana doświadczeń oraz ocena efektów polityk. Podczas towarzyszących Targom POL-ECO SYSTEM konferencji EkoSfera liderzy z Polski i Unii Europejskiej zaprezentują wyzwania, które ukształtują politykę dotyczącą środowiska i klimatu na najbliższe lata. W debacie o zmianach klimatu i transformacji energetycznej udział wezmą Komisarz ds. Działań w Dziedzinie Klimatu i Energii Miguel Arias Cañete oraz Minister Energii Krzysztof Tchórzewski. Tego samego dnia do dyskusji o czystym powietrzu zaproszeni zostali komisarz UE ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Karmenu Vella oraz Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Polska odpowiedź na smog.
Odpowiedzią na problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest uruchomiony niedawno, przełomowy program Czyste Powietrze. W całym kraju trwa nabór wniosków do tego priorytetowego programu, w ramach którego na pożyczki i dotacje dla właścicieli domów jednorodzinnych przeznaczono 103 mld zł. Już pierwsze tygodnie funkcjonowania programu pokazują, jak ogromną cieszy się on popularnością wśród mieszkańców.
Stan środowiska wpływa bezpośrednio na zdrowie i funkcjonowanie człowieka. Szczególną rolę odgrywa wysokie stężenie zanieczyszczeń pochodzących z indywidualnych systemów grzewczych. Aby walczyć z tym problemem, nadrobić wieloletnie zapóźnienia cywilizacyjne oraz podnieść efektywność energetyczną całego zasobu mieszkaniowego stworzyliśmy program Czyste Powietrze. Jestem przekonany, że za 10 lat dzięki termomodernizacji i wymiany pieców, w całej Polsce będziemy oddychać dobrej jakości powietrzem – mówi minister środowiska Henryk Kowalczyk.

POL-ECO SYSTEM – prolog COP24
Targi POL-ECO SYSTEM odbędą się w dniach 23-25 października w Poznaniu. Jest to najważniejsze wydarzenie w ochronie środowiska, organizowane nieprzerwanie od 30 lat. Targi skupiają przedstawicieli instytucji publicznych, samorządów, reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z ochroną środowiska oraz gospodarką komunalną. Od 2017 roku wydarzeniu towarzyszy konferencja EkoSfera, organizowana przez Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To wyjątkowe miejsce spotkań liderów, gdzie podczas sesji debat, szkoleń i wykładów uczestnicy zapoznają się z trendami kształtującymi przyszłość sektora ochrony środowiska.

Uczestnicy POL-ECO SYSTEM spotykają się w Poznaniu na pięć tygodni przed szczytem klimatycznym COP24, który w grudniu odbędzie się w Katowicach. COP24 to najważniejsze wydarzenie  międzynarodowych negocjacji klimatycznych, na którym spotykają się przedstawiciele wszystkich państw-stron konwencji klimatycznej. Tematyka związana ze zmianami klimatu i adaptacją do nich będzie ważnym elementem POL-ECO SYSTEM. Uczestnicy targów będą mieli okazję spotkać się z decydentami odpowiedzialnymi za kształtowanie polityki środowiskowej i wziąć udział w dyskusjach na kluczowe tematy.
Organizacją logistyczną szczytu COP24 zajmą się Międzynarodowe Targi Poznańskie. Decyzja o powierzeniu MTP organizacji techniczno-logistycznych jest potwierdzeniem kompetencji firmy oraz bardzo wysokiej pozycji wśród organizatorów najważniejszych wydarzeń w Polsce.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM 23-25.10.2018 r.
www.polecosystem.pl

Ekorynek TV