Search
Close this search box.

Zobacz również:

Operator sieci Play z zieloną energią od Respect Energy S.A.

P4, czyli operator sieci Play należącej do międzynarodowej Grupy Iliad będzie odbiorcą całkowicie zielonej energii, którą dostarczy Respect Energy S.A. – jeden z liderów na polskim rynku OZE. Jak deklarują obie strony, umowa jest ściśle związana z zobowiązaniami klimatycznymi spółki telekomunikacyjnej.

Respect Energy S.A. zobowiązała się do dostarczenia certyfikowanej energii elektrycznej z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych. Zamówienie przewidziane w kontrakcie obejmuje produkty OZE powstałe w wyniku eksploatacji źródeł odnawialnych w okresie od lipca 2021 roku. Co ważne całkowicie zielona energia elektryczna od Respect Energy S.A. ma pokryć 100 proc. zapotrzebowania Play, które w drugiej połowie br. jest w stanie wynieść blisko 120 mln kWh, a w kolejnym – ponad 250 mln kWh.

– Decyzja Play to bardzo pozytywny sygnał dla całego środowiska biznesowego. Duże koncerny zaczynają realnie działać na rzecz środowiska naturalnego, a tak istotna z perspektywy gospodarki gałąź, jaką jest telekomunikacja, wyznacza całkowicie nowe standardy dla wszystkich podmiotów. Wcześniej podobny kontrakt podpisaliśmy z T-Mobile Polska, więc mamy nadzieję, że także inni przedstawiciele branży pójdą w ślady biznesu odpowiedzialnego społecznie – komentuje Sebastian Jabłoński, prezes zarządu Respect Energy S.A.

Deklaracje w obszarze wykorzystania zielonej energii przez podmioty należące do Grupy Iliad (w tym polskiego oddziału Play) mówią o 100-proc. przejściu na prąd pochodzący ze źródeł odnawialnych do końca br.

Na rynku francuskim oraz włoskim ten punkt strategii został już zrealizowany, a w krajowych realiach dzięki produktom od Respect Energy S.A. Play jest w stanie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o blisko 138 000 ton (licząc od roku 2021). Według szacunków jest to ekwiwalent rocznej emisji 50 tys. samochodów osobowych.

Sebastian Jabłoński– Z perspektywy podmiotów biznesowych przejście na zieloną energię to nie tylko podjęcie istotnego tematu społecznego, ale również bezpośredni sygnał dla obecnych i przyszłych klientów, że za produktami czy usługami danej spółki stoją realne wartości – podkreśla Sebastian Jabłoński, prezes zarządu Respect Energy S.A.

Ekorynek TV