Search
Close this search box.

Zobacz również:

Olejomaty, rewolucyjny przykład gospodarki obiegu zamkniętego

EMKA S.A. to lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań ekologicznych. Mając poand 30-letnie doświadczenie na rynku logistyki, odbiorów i przetwarzania odpadów medycznych, postanowiła wykorzystać swoje know-how rozwijając nowy obszar działalności – EMKA Oil. Jest to świeży projekt firmy, który wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom społeczeństwa, wytyczając nowe szlaki i angażując się w stosowanie nowoczesnych technologii

Olejomat Malgorzata Rdest 1

Celem firmy jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki ludzie postrzegają UCO, tak aby tworzyć pozytywny i trwały wpływ na środowisko naturalne.

UCO (zużyty olej kuchenny), czyli olej i masło po smażeniu, olej z sałatek, puszek i konserw generowany w gospodarstwach domowych to wyzwanie dla gospodarki odpadami. Wylewany do zlewu, powoduje zatory w kanalizacji, ale Olejomaty mogą zmienić tę sytuację.

Olejomaty to rewolucyjny system pozwalający na stworzenie na poziomie gmin sieci punktów z maszynami, do których lokalna społeczność może oddawać UCO. Pozostałe elementy systemu to specjalnie zaprojektowane butelki do zbierania oleju spożywczego oraz innowacyjna aplikacja dla mieszkańców, która władzom gminy da także dostęp do danych o ilości oleju przekazanego do ponownego wykorzystania.

Jak to działa? Mieszkańcy pobierają z maszyny specjalne butelki na zużyty olej i oddają je włąsnie do Olejomatów. Dzięki temu, samorządy mogą zwiększyć poziom odzysku odpadów.

Ale to nie wszystko! Za każdą oddaną butelkę, mieszkaniec otrzymuje punkty. Wystarczy 300 punktów, aby otrzymać sadzonkę drzewka. To motywuje do oddawania oleju i dbania o środowisko.

Więcej informacji na stronie: https://olejomaty.pl/

Ekorynek TV