Search
Close this search box.

Zobacz również:

Nissan świętuje wyprodukowanie 500-tysięcznego Nissana LEAF

LEAF cdjpgNissany LEAF wspierają kierowców na całym świecie w dążeniu do społeczeństwa opartego na bardziej trwałym i zrównoważonym rozwoju. Wg Centrum Globalnych Danych Nissana od 2010 roku pokonały łącznie 14,8 miliarda „zeroemisyjnych” kilometrów. Japoński koncern należy również do pionierów na rynku masowo produkowanych samochodów elektrycznych i ma ponad 10-letnie doświadczenie w ich projektowaniu i produkcji.

Podczas obchodów Światowego Dnia Samochodów Elektrycznych, które odbyły się we wrześniu br. w Paryżu Nissan świętował produkcję 500-tysięcznego egzemplarza Nissana LEAF, pierwszego w ujęciu globalnym w 100% elektrycznego samochodu przeznaczonego na rynek masowy. Na całym świecie powstało pół miliona Nissanów LEAF. Klienci z różnych części globu chętnie decydują się na wybór tego pionierskiego zeroemisyjnego samochodu. Półmilionowy egzemplarz został wyprodukowany w brytyjskim zakładzie Nissana w Sunderland niemal dekadę po tym, jak do sprzedaży trafił model pierwszej generacji. Fabryka wyprodukowała ponad 175 000 sztuk Nissana LEAF od 2013 roku, kiedy rozpoczęto w niej produkcję tego modelu. Zakład produkcyjny Nissana w Sunderland kontynuuje produkcję modelu LEAF zgodnie z najwyższymi standardami w branży, aby każdy egzemplarz był uosobieniem innowacji i radości z jazdy, a jednocześnie przyczynił się do promowania bardziej zrównoważonej mobilności.

Nissan LEAF był wielokrotnie wyróżniany na całym świecie. Uzyskał tytuły Samochodu Roku 2011 w Europie, Światowego Samochodu Roku 2011 oraz Samochodu Roku 2011 i 2012 w Japonii. A co ważniejsze, zdobył zaufanie setek tysięcy klientów.

500-tysięczny egzemplarz Nissana LEAF dotarł do szczęśliwej właścicielki, Marii Jansen z Norwegii.

LEAFMój mąż i ja kupiliśmy Nissana LEAF już w 2018 roku i od razu go pokochaliśmy” – powiedziała Maria Jansen. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że zostaliśmy szczęśliwymi właścicielami 500‑tysięcznego Nissana LEAF. Ten model bardzo dobrze spełnia nasze potrzeby dzięki zwiększonemu zasięgowi i udoskonalonym technologiom.

LEAF oferuje klientom zaawansowane rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo, podnoszą komfort i zapewniają lepsze panowanie nad samochodem na drodze. Wśród nich jest wielokrotnie nagradzany ProPILOT – system „hands-on, eyes-on”, który zapewnia utrzymywanie zadanej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu, a ponadto umożliwia zatrzymywanie i ponowne ruszanie oraz utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu podczas jazdy – oraz technologia e-Pedal, która pozwala na prowadzenie przy użyciu wyłącznie jednego pedału.

 

Przecieranie szlaków na drodze do elektrycznej przyszłości

Od 2010 roku właściciele Nissanów LEAF przejechali łącznie 14,8 miliarda „elektrycznych” kilometrów, co pozwoliło zapobiec emisji ponad 2,4 miliarda kilogramów CO2 do atmosfery.

W czasie niedawnej kwarantanny jakość powietrza na całym świecie poprawiła się w związku z ograniczeniem działalności powodującej emisję CO2. Badania w Europie pokazały, że 68% respondentów wspiera kroki mające na celu zapobieżenie powrotowi do poprzedniego poziomu zanieczyszczenia powietrza

Podczas lockdownu konsumenci przekonali się, czym jest czystsze powietrze i mniejsze zanieczyszczenie hałasem” – powiedziała Helen Perry, dyrektor działu elektrycznych samochodów osobowych i infrastruktury w Nissan Europe. „Teraz bardziej niż kiedykolwiek ludziom zależy na podjęciu pozytywnych kroków w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, a Nissan LEAF pomaga w tych wysiłkach”.

Link do materiału wideo: https://youtu.be/BBgYrJfPVJU.

Materiał Prasowy

Iwona Kukawska

Ekorynek TV