Search
Close this search box.

Zobacz również:

Najnowszy elektryczny SUV Opla będzie nosił nazwę Frontera

NajnowszyelektrycznySUVOplabdzienosinazwFronteraW ramach redakcyjnego cyklu,”Samochody elektryczne i hybrydowe, marki i ich modele” – elektryczny Opel.

Opel ogłosił powrót w 2024 roku nazwy Frontera. Nazwa ta powróci do zupełnie nowego modelu SUV-a. Nowa Frontera, która zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku, będzie ciekawym samochodem z inteligentnymi funkcjami. Zaprezentuje ona również nową, surową interpretację śmiałej i przejrzystej stylistyki Opla i będzie pierwszym samochodem produkowanym seryjnie niemieckiej marki z nowym logo Opel Blitz. Nowa Frontera od samego początku będzie dostępna jako pojazd elektryczny z napędem w pełni elektrycznym.

Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel powiedział: „Nazwa Frontera idealnie pasuje do naszego nowego, ekscytującego modelu SUV-a. Będzie on modelem z pewnym siebie charakterem i pozycjonować się będzie w samym centrum rynku”.

Nowy Opel Frontera będzie oferował dużą przestronność i wszechstronność, dzięki czemu spodoba się zarówno klientom prowadzącym aktywny tryb życia, jak i rodzinom. Nowy model będzie również kontynuował wieloletnią tradycję Opla, polegającą na oferowaniu przystępnej cenowo mobilności szerokiemu gronu klientów.

Wprowadzenie na rynek wariantu elektrycznego nowego Opla Frontera wraz z premierą w pełni elektrycznej wersji nowej generacji Grandlanda, również zaplanowaną na ten rok, to ważne kamienie milowe w procesie transformacji marki z Rüsselsheim w markę w pełni elektryczną. Marka Opel będzie wówczas oferować co najmniej jeden model z napędem elektrycznym w każdej swojej linii modelowej.

Szeroka gama elektrycznych modeli Opla już dziś obejmuje czterokołowca Rocks Electric, Corsę Electric, Mokkę Electric, Astrę Electric i Astrę Sports Tourer Electric, a także nowe vany osobowe Combo Electric i Zafirę Electric. Ponadto już teraz dostępne są wersje elektryczne całej gamy samochodów dostawczych – w tym nowy Combo Electric, nowy Vivaro Electric oraz nowy Movano Electric.

W najbliższych tygodniach marka pokaże pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontera oraz przekaże więcej szczegółowych informacji na temat tego nowego modelu.

 

Ekorynek TV