Search
Close this search box.

Zobacz również:

Mocny ekologiczny akcent Kia Motors – Kia e-Niro

e niroSpokojny i zrelaksowany starszy Pan opuszcza plan zdjęciowy za kierownicą elektrycznego crossovera  ku zdziwieniu współpracowników. To fragment  spotu reklamowego, ten Pan to słynny amerykański aktor Robert de Niro, który prezentował nowy model Kia e-Niro. Reklamę ogląda się przyjemnie. Podobnie jest z jazdą, przejechałem nią ostatnio prawie 1500 km i to potwierdzam.

Samochód debiutuje w tym roku na  polskim  rynku. To pierwszy elektryczny crossover koreańskiego producenta. Nowoczesna sylwetka, praktyczne wyposażenie, rewelacyjny zasięg, na jednym ładowaniu pokonamy dystans 455 kilometrów i stosunkowo krótki okres ładowania, sprawia, że w tym momencie Kia e-Niro podniosła bardzo wysoko poprzeczkę swoim konkurentom.

Cztery tryby jazdy

Auto możemy prowadzić w czterech trybach jazdy, Eco+ wykorzystujemy w momencie kiedy chcemy ograniczyć zużycie energii do minimum. Biorąc pod uwagę naszą infrastrukturę dotycząc obecności stacji ładowania na trasach głównych, a tym bardziej lokalnych to bardzo pożądana funkcja.

Kolejny tryb, tym razem Eco, pozwala nam na  jazdę spokojną, osiągając duże odległości, nawet do 455 km na jednym ładowaniu .”Nasze najnowsze samochody elektryczne umożliwiają bezemisyjną jazdę, bezkompromisowe osiągi oraz dalekie podróże na jednym ładowaniu” twierdzi  Pablo Martinez Director Product and Pricing of Kia Motors Europe

Tryb Comfort to codzienne podróżowanie w mieście, Sport zwiększa dynamikę i sprawia, że inni uczestnicy dróg patrzą z na Kia e – Niro z respektem. Auto z mocą 150 kW (204 KM) przyspiesz do 100km/h w 7,8 s. Jak już powszechnie wiadomo energię w samochodzie elektrycznym odzyskujemy przy hamowaniu. Kia e-Niro  posiada  inteligentny i efektywny, czterostopniowy system odzyskiwania energii.

Smartfon to już prawie integralna część samochodu

Samochód posiada 10,25 calowy ekran dotykowy, zręcznie zaprojektowany, wyposażony w system nawigacji oraz w innowacyjną usługę UVO CONNECT, która zapewnia łatwy dostęp do samochodu oraz informacji. Za pośrednictwem  smartfona można przesłać plan podróży do systemu nawigacji, śledzić aktualną pozycję na trasie i sprawdzać na bieżąco dane diagnostyczne dotyczące pojazdu. System umożliwia także korzystane z usług Kia Live z rozwiązaniami TomTom, które dostarczają informacji np. o radarach , ruchu drogowym czy prognozie pogody wyświetlając je na ekranie. Jak na „elektryka” przystało posiada  bardzo wygodny sposób  ładowania telefonu w podróży. Wystarczy położyć swój smartfon na indukcyjnej ładowarce.  Ponadto dzięki  usługom  Android Auto™ i Apple CarPlay™ można zarządzać aplikacjami, odtwarzać muzykę i odbierać połączenia w telefonie  za pomocą poleceń głosowych.

Spokój, cisza, bezpieczeństwo

Dobrze wyciszone przestrzenne wnętrze tłumi hałas i wibracje. Tapicerka skórzana w czarnym kolorze bardzo dobrze komponuje się z elementami wykończenia o wysokim połysku. Wygodny fotel kierowcy jest elektrycznie regulowany w 8 kierunkach z 2-kierunkową regulacją odcinka lędźwiowego, w trasach niezastąpiona funkcja.

Nowoczesna i niezwykle praktyczna Kia e-Niro to dowód na to, że jazda bezemisyjna może być przyjemna i komfortowa.” – uważa Emilio Herrera Chief Operating Officer, Kia Motors Europe.

Kia e – Niro jest bogato wyposażona  w  funkcje bezpieczeństwa. Systemy DRIVE WISE ostrzegają  o możliwości kolizji, wypadku, radar  na przednim zderzaku oraz kamera na przedniej szybie wykrywają potencjalne zagrożenia na drodze, w tym samochody i pieszych.Układ monitorowania „martwego pola”, monitor podglądu obszaru wokół pojazdu, monitorowanie pojazdów w tylnej strefie, asystent świateł drogowych oraz układ dynamicznego doświetlania zakrętów udowadnia, że dbałość o detale dotyczące bezpieczeństwa są dla Kia Motors priorytetowe.

kia niro ev my20 rear driving 15503 94816.jpg.crop.300.240.highDane  :

Zasięg  – do 455 km na jednym ładowaniu

Czas ładowania do 80%  – 54 min.

Bagażnik o pojemności  – 451 l

Moc – 150 kW (204 KM)

Pojemność baterii – 64 kWh

Typ ładowarki – Typ 2 ( AC – prąd zmienny ) oraz CSS ( DS – prąd stały )

 

 

 

 

 

Jacek Szczęsny

Ekorynek TV