Search
Close this search box.

Zobacz również:

LOGICOR UKOŃCZYŁ INWESTYCJĘ W FORMULE BTS DLA JEDNEJ Z CZOŁOWYCH FIRM FARMACEUTYCZNYCH

1 Logicor BTS BłonieLogicor zakończył budowę dedykowanego obiektu logistycznego, który będzie jednym z najbardziej innowacyjnych centrów dystrybucji produktów leczniczych i pochodnych na rynku szpitalnym i farmaceutycznym. Inwestycja o powierzchni 17 960 mkw. powstała w Strefie Przemysłowej Pass w Błoniu k. Warszawy. Została zrealizowana zgodnie ze standardem BREEAM Very Good oraz z wykorzystaniem wielu dodatkowych rozwiązań ekologicznych.

Nowoczesny obiekt logistyczny Błonie składa się z powierzchni magazynowej (16 650 mkw.) oraz przestrzeni socjalno-biurowej (750 mkw.). Został on w pełni zaprojektowany oraz wykonany z uwzględnieniem wszystkich potrzeb magazynowania produktów farmaceutycznych.

Tylko obiekty o najwyższej jakości są w stanie spełnić rygorystyczne wymagania branży farmaceutycznej dotyczące składowania leków. Nowa realizacja w Błoniu to przemyślana inwestycja, która spełnia oczekiwania naszego klienta zarówno pod względem standardów technologicznych, jak i doskonałej lokalizacji. Obiekt został zrealizowany w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju Logicor, standard BREEAM z oceną Very Good i z zastosowaniem dodatkowych ekologicznych środków. Naszym celem jest wdrażanie takich innowacyjnych rozwiązań we wszystkich nowych projektach”powiedział Bartosz Mierzwiak, Dyrektor Zarządzający CEE & Northern Europe w Logicor.

Zgodnie z polityką Logicor wszystkie nowe obiekty certyfikujemy w standardzie BREEAM Very Good. Ponadto zaproponowaliśmy najemcy szereg rozwiązań proekologicznych. Budynek wyposażony został w panele fotowoltaiczne, które mogą w całości zasilić klimatyzację części biurowej. Instalacja paneli solarnych jest wystarczająca do podgrzania zapotrzebowania na wodę użytkową. Cały obiekt posiada najwyższy standard instalacji oświetlenia LED z pełną automatyką DALI w tym czujniki ruchu i światła dziennego. Instalacja została zaprogramowana zgodnie z wytycznymi klienta, aby zmaksymalizować oszczędności w zużyciu energii.” – powiedział Ernest Ziółkowski, Head of Project Management CEE w Logicor.

Obiekt wyposażony został również w instalację szarej wody. Wszystkie tereny zielone wokół budynku zaplanowano z wykorzystaniem lokalnych gatunków roślin odpornych na suszę. W trosce o środowisko zainstalowano budki lęgowe dla ptaków. Uzupełnione to zostało projektem zieleni i licznie zasadzonymi drzewami na działce.  W ramach projektu zrealizowano również dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych – każda o mocy 22kW.

Logicor jest jednym z największych właścicieli, zarządców i wykonawców nowoczesnych obiektów logistycznych w Europie, które odpowiadają na potrzeby międzynarodowych i lokalnych dystrybutorów. Zgodnie z danymi z 31 grudnia 2020 r. firma jest właścicielem 606 wysokiej jakości nieruchomości o powierzchni najmu około 13,6 mln metrów kwadratowych zlokalizowanych na kluczowych europejskich rynkach logistycznych. Logicor ma siedzibę w Londynie i Luksemburgu.

www.logicor.eu

E.R

Ekorynek TV