Search
Close this search box.

Zobacz również:

JSW Z WYRÓŻNIENIEM W PROGRAMIE EKOINSPIRACJA

logo lightEkoInspiracja to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce, a także jedno z największych na rynku wydarzeń propagujących idee zrównoważonego rozwoju. W ramach tej inicjatywy wyróżniane są  ekologiczne marki i produkty oferowane na polskim rynku, a także firmy, instytucje i organizacje zaangażowane na rzecz poszanowania środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju.

Program EkoInspiracja składa się z  kilku etapów. Pierwszym są nominacje redakcyjne magazynu „Ekologia i Rynek” oraz portalu ekorynek.com, gdzie zidentyfikowano, zweryfikowano, a następnie wyróżniono godłem EkoInspiracje wybrane firmy, podmioty oraz osoby. W drugim etapie wszystkie wyróżnione osoby i firmy zostają zaprezentowane w ogólnopolskim plebiscycie.

Dodatkowo każdego roku dwie redakcje, portalu ekorynek.com i miesięcznika BUSINESS MAGAZINE oraz laureaci z poprzednich lat wybierają innowacyjną firmę, produkt bądź projekt, które wpływają pozytywnie na środowisko. Ograniczają zużycie energii, wody, dbają o jakość powietrza czy korzystają w procesie produkcji z materiałów pochodzących z recyklingu przez co czynią swoją działania EKOLOGICZNIE ODPOWIEDZIALNE.

JSWwręczenie nagrodyNa zdjęciu: Redaktor Naczelny Ekorynku Jacek Szczęsny wręcza nagrodę EKO INSPIRACJI Pani Dyrektor Beacie Tomanek-Iwasiów z Jastrzębskiej Spółki Węglowej

W tym roku  z ogromną przyjemnością wyróżniamy Jastrzębską Spółkę Węglową za wdrożenie systemu ReadIT OCR Pro. Dzięki temu rozwiązaniu firma JSW ograniczyła zużycie papieru oraz energii o blisko 80 %. Dostawcą rozwiązania jest Docusoft sp. z o.o. z Grupy Arcus. Funkcjonowanie systemu ReadIT OCR Pro wpisuje się w standardy nowocześnie zarządzanego przedsiębiorstwa  i stanowi przykład działania zgodnego z ideą zrównoważonego rozwoju.

EiR

Ekorynek TV