Search
Close this search box.

Zobacz również:

Jakub Miler ogłoszony nowym Dyrektorem Generalnym Grupy Eleport

Eleport, wiodący operator sieci ładowania pojazdów elektrycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), ogłosił powołanie Jakuba Milera na nowego dyrektora generalnego (CEO). Raul Potisepp, założyciel i obecny dyrektor generalny Eleport, pozostaje w zarządzie i obejmie stanowisko dyrektora ds. rozwoju firmy (Chief Growth Officer – CGO)

Eleport CEO

Grupa Eleport obsługuje obecnie ponad 800 punktów ładowania w Polsce, Estonii, Łotwie i na Litwie. Do końca tego roku Eleport planuje osiągnąć liczbę 1350 czynnych punktów ładowania. Z Jakubem Milerem na stanowisku dyrektora generalnego spółka planuje przyspieszyć swój rozwój na nowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowy CEO wnosi do zespołu Eleport ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi organizacjami. W tym okresie piastował liczne stanowiska kierownicze, które obejmowały kierowanie działalnością i ekspansją na nowe rynki, inwestowanie i wspieranie przedsiębiorstw zajmujących się zrównoważoną energią oraz realizację strategii wzrostu i pozyskiwania finansowania na ten cel.

Zrównoważona energia stanowi wyjątkową szansę biznesową ze względu na dynamicznie zmieniające się otoczenie, oferując małym przedsiębiorstwom potencjał wykładniczego wzrostu w krótkim czasie. Ale poza swoim potencjałem gospodarczym oferuje nam głębokie poczucie misji, wywieranie pozytywnego wpływu zarówno na ludzi, jak i na planetę – podreśla Jakub Miler.

Po 8 latach rozwoju Eleportu od zera do jednego z wiodących graczy w Europie Środkowo-Wschodniej, przyszedł czas na przekazanie stanowiska dyrektora generalnego. Jakub jest znakomitym uzupełnieniem dla Eleportu ze względu na jego ogromne doświadczenie i cechy jakimi się charakteryzuje, aby dalej rozwijać firmę i przenosić ją na wyższy poziom. Ja oczywiście pozostaję w firmie, obejmując stanowisko dyrektora ds. rozwoju (Chief Growth Officer – CGO) i będę się teraz skupiał na rozwoju firmy, co oznacza identyfikowanie nowych możliwości biznesowych, wchodzenie na nowe rynki i przejmowanie spółek. – skomentował Raul Potisepp, założyciel Grupy Eleport.

Biorąc pod uwagę istniejącą efektywność sieci i obecną liczbę nowych projektów, firma spodziewa się niezwykłego wzrostu przychodów rok do roku w 2024 r. bo o około 300%, co pokazuje szybkość rozwoju firmy.

Budowanie dobrych firm to ogromne wyzwanie, ale przekształcenie dobrych firm w świetne organizacje jest często jeszcze trudniejsze. Jestem podekscytowany faktem dołączenia do firmy Eleport, ponieważ jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co zespół osiągnął do tej pory – jestem pewien, że mamy wszystko, czego potrzeba, aby zrealizować naszą misję polegającą na zapewnieniu, że nasza część Europy pozostanie połączona w sposób zrównoważony, nie wykluczając  przy tym żadnego kraju i jego mieszkańców w tym wielkim procesie transformacji – dodaje Jakub Miler.

Ekorynek TV