Search
Close this search box.

Zobacz również:

Jak postępować z elektrośmieciami?

elektrośmieciElektrośmieci to zużyty sprzęt elektroniczny. Ze względu na to, że w takich odpadach znajduje się wiele toksycznych substancji przepisy prawa wymagają, aby regularnie się ich pozbywać. Nie mogą być one jednak wyrzucane do zwykłych kontenerów. Należy zadbać o wywóz takich odpadów na skup elektroniki, aby chronić zdrowie swoje, ludzi w swoim otoczeniu, a także wspierać środowisko naturalne. 

Jakie przedmioty zaliczają się do elektrośmieci?

Elektroodpady nazywane są inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Są to więc na przykład takie urządzenia gabarytowe jak lodówki, pralki czy zmywarki, ale również mniejsze sprzęty, na przykład komputery, telewizory, czy czajniki elektryczne. Najmniejsze elektrośmieci to baterie, żarówki, a nawet kable. W zasadzie można więc zaliczyć, do tej kategorii wszystkie sprzęty, które są zasilane sieciowo lub bateryjnie. Elektroodpady wymagają utylizacji, ponieważ wydzielają wiele szkodliwych substancji, takich tak rtęć, chrom, freon, czy benzen. Pierwiastki te mogą doprowadzić do zatrucia organizmu, więc nie należy przetrzymywać urządzeń elektronicznych dłużej niż wynika to z ich przydatności do użycia. W dzisiejszych czasach ze względu na to, że coraz częściej zmieniamy urządzenia elektroniczne, z których korzystamy elektroodpady powstają szybciej i jest ich więcej. Warto jednak wiedzieć, że największą ich ilość produkują firmy i instytucje ze względu na fakt, że to właśnie w takich miejscach jest w użytku najwięcej elektroniki. Skup elektrośmieci to idealne miejsce, aby składować takie zniszczone sprzęty. 

Jak się pozbyć odpadów elektronicznych?

Odpady elektroniczne należy zutylizować, co jest regulowane przepisami prawa. Zbyt długie ich przetrzymywanie, ale również wyrzucanie do zwyczajnych kontenerów jest zagrożone karą grzywny.  Skup elektrośmieci online umożliwia błyskawiczne wykonanie wyceny posiadanych przez państwa odpadów i szybkie przesłanie transportu w wyznaczone miejsce. Aby pozbyć się elektroodpadów, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, napiszesz wiadomość e-mail lub wypełnisz formularz zamieszczony na stronie. Zamieść zdjęcie posiadanych odpadów oraz takie informacje jak ich liczba sztuk i waga. Sporządzimy dla Ciebie wycenę, a po uzgodnieniu odpowiedniej formy transportu, odbierzemy zalegające elektrośmieci.  

Skup złomu elektronicznego Warszawa to idealne miejsce, gdzie można pozbyć się odpadów, mając stuprocentową pewność, że zostaną one poprawnie zutylizowane. Posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia, wynikające z przepisów. Przyjmujemy zgłoszenia od firm lub instytucji, które dotyczą przedmiotów ważących 250 kilogramów lub więcej. Powinien się wśród nich znaleźć także sprzęt teleinformatyczny. Odbiór odpadów rejestrowany jest w systemie elektronicznym BDO. Jeśli zachodzi taka potrzeba, możemy także sporządzić protokół utylizacji sprzętu. Dzięki nam szybko i sprawnie pozbędziesz się problemów z zalegającymi elektrośmieciami!

EiR

Ekorynek TV