Search
Close this search box.

Zobacz również:

INSTALACJE OZE W POLSCE – RAPORT ZA PIERWSZE PÓŁROCZE 2022 ROKU

 

Raport I OZEIMG 6992 002Na portalu  www.top-oze.pl został opublikowany obszerny, bardzo ciekawy Raport dotyczący rynku OZE. Zainteresowani czytelnicy znajdą w nim wiele informacji i danych m.in. w tematach:

  • Ile produkuje się mocy z odnawialnych źródeł energii, a ile z konwencjonalnych?
  • Które specjalizacje w branży OZE rozwijają się z największą dynamiką?
  • Ile już gospodarstw domowych ma zainstalowane fotowoltaikę, a ile pompy ciepła?
  • Jakie są rozpiętości cen pomp ciepła?
  • Jakie są ceny magazynów energii?
  • Fuzje i przejęcia na rynku OZE

Dlatego osoby, które rozważają inwestycję w fotowoltaikę, pompę ciepła, magazyn energii warto, aby zgłębiły swoją wiedzę w tym zakresie. Raport będzie bardzo dobrym źródłem wielu ważnych informacji również dla osób, które pracują lub planują pracować w branży OZE. W tym miejscu warto zaznaczyć, że niektóre specjalizacje OZE będą się zdecydowanie wolniej rozwijały niż dotychczas. Spowodowane jest to specyfiką polskiego rynku oraz ustaw rządowych. Natomiast inne specjalizacje już zwiększają dynamikę wzrostu i będą się szybciej rozwijały.

Raport zawiera również wypowiedzi Ekspertów, którzy m.in. określają czas zwrotu inwestycji z fotowoltaiki, czy pompy ciepła oraz cen i kosztów instalacji OZE. Jedną z wypowiedzi zamieścił Jan Załęcki, Wiceprezes Spółki Marketing Relacji, który od 28 lat wspiera w strategicznym rozwoju liderów rynku.    

Specjalnie dla czytelników portalu www.ekorynek.com podajemy informacje, których nie ma w Raporcie. Na koniec 2020 roku, Polska zajęła pierwsze miejsce pod względem największej ilości etatowych miejsc pracy w branży OZE. Łącznie na umowę o pracę pracowało ponad 91 tys. osób. Dla przykładu Niemcy pod kątem OZE są zdecydowanie bardziej rozwiniętym rynkiem. W Niemczech pracowało nieco ponad 70 tys. osób, a na trzecim miejscu w tym rankingu znalazła się Hiszpania z ponad 40 tys. pracowników w branży OZE.

Korzystając z tych informacji oraz informacji w Raporcie, każdy będzie mógł sam wyciągnąć własne wnioski m.in. na temat:

  • Inwestycji w instalacje OZE w stosunku do obecnych kosztów ogrzewania
  • Specjalizacji, w których można spodziewać się dużych redukcji zatrudnienia
  • Stanowisk i specjalizacji, które w najbliższych latach będą najbardziej atrakcyjne

Wszystkie dane do Raportu zostały pobrane z rzetelnych źródeł, m.in. GUS i stron rządowych.

………………………………………..
Raport został opublikowany na portalu www.top-oze.pl. Są na nim publikowane bieżące, ważne artykuły dotyczące odnawialnych źródeł energii. Osoby zainteresowane określeniem inwestycji w fotowoltaikę i okresem zwrotu z inwestycji na Kalkulatorze Oszczędności pozyskają cenne informacje wprowadzając indywidualne koszty rachunków za prąd.

Na portalu jest również obszerny ranking TOP Wykonawców OZE. Każdy, kto rozważa którąkolwiek z instalacji, może znaleźć najlepszych wykonawców w swoim województwie. Może również umówić się z Doradcą najlepszych wykonawców w celu otrzymania bezpłatnej, indywidualnej wyceny.

Właścicielem portalu jest Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o., agencja marketingowa z kilkunastoletnim doświadczeniem.
EiR

Ekorynek TV