Search
Close this search box.

Zobacz również:

HONDA OPUBLIKOWAŁA EUROPEJSKI RAPORT ŚRODOWISKOWY ZA 2022 ROK

HONDAHonda Motor Europe opublikowała Europejski Raport Środowiskowy 2022, zawierający roczne podsumowanie inicjatyw środowiskowych firmy w regionie w roku finansowym od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022.Europejski Raport Środowiskowego ilustruje zaangażowanie Hondy w działania neutralizujące wpływ ekologiczny. Obejmuje on obszary takie jak samochody, motocykle, maszyny i urządzenia, a także inicjatywy realizowane w fabrykach Hondy, biurach sprzedaży, centrach logistycznych, regionalnych biurach badawczo-rozwojowych i u dealerów.

Raport zawiera ponadto przegląd globalnych wyników Hondy w zakresie ochrony środowiska, które zostały zaczerpnięte z szerszego raportu Honda Sustainability Report 2022. Wyniki te odzwierciedlają nieustanne wysiłki Hondy na rzecz znacznego obniżenia poziomów emisji i udoskonalenia procesów recyklingu oraz rozwoju energii odnawialnej także poza Europą.

W 2022 roku Honda zrealizowała przede wszystkim swój ambitny cel, polegający na zelektryfikowaniu całej gamy głównych modeli samochodów w Europie. Najnowsze z nich to hybrydowy Civic 11. generacji, w którym wykorzystano wielokrotnie nagradzany układ napędowy e:HEV Hondy. Warto wspomnieć, że w 2022 roku model Civic obchodził także 50. rocznicę powstania. Ponadto w 2022 roku na rynek trafiła zupełnie nowa Honda HR-V e:HEV.

Firma zaprezentowała również trzy nowe zelektryfikowane modele na rynek europejski w 2023 roku, które rozszerzą jej ofertę w szybko rozwijającym się sektorze SUV-ów. Nowościami w konkurencyjnym segmencie kompaktowych SUV-ów będą w pełni elektryczne e:Ny1 i hybrydowy ZR-V. Tymczasem całkowicie nowy CR-V będzie po raz pierwszy w Europie dostępny zarówno z napędem hybrydowym e:HEV, jak i jako hybryda plug-in e:PHEV.

W raporcie Honda opisuje, w jaki sposób angażuje się w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, traktując to zadanie jako najwyższy priorytet we wszystkich swoich obiektach. Firma znacząco ograniczyła emisje CO2 i zużycie energii w swoich europejskich oddziałach, inwestując w bardziej zrównoważone materiały i energię odnawialną w wielu lokalizacjach w całej Europie.

„Honda nadal zdecydowanie stawia swoją działalność w Europie na czele globalnych ambicji firmy w zakresie elektryfikacji” — mówi Katsuhisa Okuda, dyrektor operacyjny Honda Motor i prezes Honda Motor Europe. „W ciągu ostatniego roku Honda rozszerzyła zakres swoich sprawdzonych technologii elektrycznych i hybrydowych układów napędowych w Europie. Tym samym utorowała drogę nowej gamie modeli elektrycznych i hybrydowych, które przez wiele lat będą stanowić część najszerszej europejskiej oferty Hondy. W przyszłości pomoże nam to osiągać nasze podstawowe cele biznesowe, jednocześnie realizując ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju w Europie”.

Pozostałe kluczowe zmiany w roku budżetowym 2022 na drodze Hondy do kompleksowego programu elektryfikacji i rozwoju energii odnawialnej w ramach działalności w Europie obejmują:

  • Nowe partnerstwo z V2X Suisse Consortium, które było kamieniem milowym w rozwoju działalności Hondy w zakresie zarządzania energią. Pionierski projekt, który rozpoczął się pod koniec 2021 roku i potrwa do końca 2023 roku, ma na celu wykazanie kluczowej roli pojazdów elektrycznych i technologii ładowania dwukierunkowego w przyszłym zarządzaniu energią.
  • Szczegóły nowej generacji zasilanej bateriami jednostki eGX Hondy. Jest ona przeznaczona do komercyjnych urządzeń zasilających. eGX oferuje ten sam poziom wydajności, co standardowy silnik benzynowy GX, ale przy niskim poziomie hałasu i wibracji, dzięki czemu idealnie nadaje się do środowisk, w których ograniczenie wpływu hałasu budowlanego jest ważnym czynnikiem, na przykład w pomieszczeniach lub w pobliżu obszarów mieszkalnych. Szybko ładująca się bateria litowa umożliwia naładowanie do 80% w ciągu jednej godziny, aby zmaksymalizować czas działania i niezawodność.
  • Informacje na temat Konsorcjum Motocykli Wymiennych Baterii i strategii Hondy zmierzającej do standaryzacji wymiennych akumulatorów i systemów wymiany, aby utorować drogę do zwiększonej popularności motocykli elektrycznych.
  • Aktualizację projektu paneli słonecznych w siedzibie firmy Honda Italia Industriale S.p.A, która zostanie ukończona w lipcu 2023 r. System będzie odpowiedzialny za wytwarzanie 1,2 MW energii odnawialnej i zaspokoi do 21% potrzeb energetycznych zakładu.
  • Informacje na temat inwestycji Hondy w odzysk termiczny spalin, w efekcie interwencji w efektywność energetyczną, która polega na wykorzystaniu wymiennika ciepła do odzyskiwania odpadów termicznych ze spalin podczas procesu malowania.
  • Studium przypadku, dotyczące strategicznego partnerstwa Hondy ze Storm, wiodącym belgijskim producentem lądowych farm wiatrowych oraz odnowionego dachu i instalacji energooszczędnego oświetlenia w magazynie Hondy w Gandawie w Belgii.

Aby wyświetlić lub pobrać Europejski Raport Środowiskowy 2022, odwiedź stronę https://hondanews.eu/eu/en/download/432826/file/pdf.

EiR

Ekorynek TV