Search
Close this search box.

Zobacz również:

HONDA e – elektryczny samochód o futurystycznym wyglądzie z dozą retro uroku

Honda e1Honda e to wyjątkowy, trudny do zaszufladkowania samochód. Debiut japońskiego koncernu w kategorii aut elektrycznych okazał się udany. To „elektryk” inny niż wszystkie. Nie przypomina żadnej marki, która do tej pory pojawiła się na rynku.

Futurystyczny wygląd z dozą retro uroku

Samochody produkcyjne rzadko przypominają samochody koncepcyjne, które zadebiutowały kilka lat wcześniej, ale Hondzie udało się zachować podstawy wyglądu EV Prototype, co oznacza, że ​​Honda e wygląda w każdym calu jak funkcjonujący samochód koncepcyjny. Przez niektórych uważany za rywala MINI Elektric wyróżnia się osobowością, jakoscią i nowoczesnymi rozwiązaniami, choć na pierwszy rzut oka może budzić kontrowersje.

Honda e 2

Wnętrze jest zaawansowane technologicznie i przyjazne dla użytkownika

Oryginalna sylwetka to nie jedyna rzecz, która wyróżnia Hondę e. Deska rozdzielcza z dwoma 12,3-calowymi ekranami dotykowymi z bardzo bogatym menu robi wrażenie, ale nowatorski pomysł z wykorzystaniem dwóch dodatkowych wyświetlaczy zastępujących lusterka boczne robi naprawdę ogromne wrażenie. Obraz na wyświetlaczach jest bardzo wyraźny i wiernie „oddaje” rzeczywistość. Wszystko to za sprawą bocznych kamer umieszczonych w miejscu, gdzie tradycyjnie znajdują się lusterka.

Drobne akcenty wykończenia takie jak elementy ze sztucznego  drewna i przyjazne tkaniny na siedzeniach sprawiają, że czujesz się wewnątrz bardzo przyjemnie.

Ważna informacja dla młodych kierowców – jeśli jesteś znudzony podczas ładowania, możesz wykorzystać nowoczesne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości podłączając np. konsolę do standardowego  gniazda HDMI zapewniając rozrywkę sobie  oraz pasażerom.

Aplikacja Honda + umożliwia wszechstronne kontrolowanie Hondy e. Blokuje zamki drzwi, zabezpiecza samochód lub uruchamia klimatyzację z dowolnego miejsca. 

Honda eMoc i ładowanie

Wyposażona w silnik elektryczny o mocy 154 KM i momencie obrotowym 315 Nm w 8,3 sekundy potrafi osiągnąć 100 km/h. To bardzo dobry wynik. Honda e, wg norm WLTP, osiąga zasięg do 222 km. Zestaw akumulatorów Panasonic o pojemności 35,5 kWh umieszczonych pod podłogą można naładować do 80% pojemności w 30 minut za pomocą tzw. szybkiej ładowarki (CCS) Umieszczenie portu ładowania w masce (zamiast z boku) jest bardzo dobrym rozwiązaniem, unikamy w ten sposób skomplikowanych manewrów przy ładowarkach.

Honda e łączy ekologię z wyjątkowymi osiągami. Sportowa, mocna i niezwykle zwinna jest stworzona do miejskich warunków. Sprawdza się w nich bardzo dobrze.

Jacek Szczęsny

Ekorynek TV