Search
Close this search box.

Zobacz również:

Cele Zrównoważonego Rozwoju – Mercedes-Benz

mercedesCele Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals – SDGs) to plan działania podpisany w 2015 przez przywódców krajów członkowskich na rzecz przemian i przeobrażeń świata, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń.

Cele Zrównoważonego Rozwoju są ogromnym wyzwaniem dla  firm, które do swoich strategii i działań włączają zasady odnoszące się do praw człowieka, pracy i środowiska. Trzeci aspekt jest bardzo ważny w kontekście pogarszającego się stanu naszej planety, a także kluczowy w przypadku zielonej transformacji.

W niniejszym cyklu będziemy przedstawiać realizację celów zrównoważonego rozwoju przez firmy, korporacje, przedsiębiorstwa i samorządy. W tym odcinku prezentujemy dokonania firmy Mercedes-Benz.

Inicjatywy lokalne

W ramach lokalnych przedsięwzięć Mercedes-Benz  prowadzi warsztaty z prawidłowej segregacji odpadów, by zmotywować pracowników do segregowania śmieci także we własnych domach.

Likwidacja indywidualnych pojemników na śmieci pozwoliła ograniczyć ilość zużywanych plastikowych toreb. W przestrzeniach wspólnych stanęły pojemniki do segregacji odpadów. Zamiast wody w plastikowych butelkach dostępne są filtry kranowe do wody niegazowanej i gazowanej a butelki w salach konferencyjnych zastąpiono szklanymi dzbankami i szklankami

Firma rozdaje „ekologiczne wyprawki”- butelkę na wodę wielokrotnego użytku i bawełnianą torbę na zakupy. Prowadzi akcje specjalne, np. warsztaty z ekologicznego pakowania prezentów. Promuje  eko-aktywności, od 7 lat patronuje konkursowi „Eko Gwiazda” dla uczniów. Zadaniem w tegorocznej edycji było przygotowanie filmu o tym jak poprawnie utylizować baterie i akumulatory.

Warszawska siedziba firmy rozpoczęła korzystanie z zielonej energii pochodzącej z OZE. Na dachu budynku znajduje się 10 uli, a w każdym z nich mieszka 25 tysięcy pszczół.

Hybrydy plug-in i pojazdy w 100% elektryczne systematycznie zastępują pojazdy we flocie aut służbowych. Są także dostępne w ramach leasingu pracowniczego. Na terenie firmy można je ładować prądem z odnawialnych źródeł energii.

Mercedes-Benz Polska zrealizował założenia w zakresie emisji CO2, a jednocześnie został liderem sprzedaży pojazdów typu xEV wśród marek premium, zarówno wśród pojazdów typu hybryda plug-in, jak i samochodów w 100% elektrycznych.

Inicjatywy globalne

Do 2030 r. połowę sprzedaży aut osobowych Mercedes Benz będą stanowiły hybrydy plug-in i pojazdy w 100% elektryczne. Już od tego roku fabryki samochodów osobowych i dostawczych na całym świecie są neutralne pod względem emisji CO2 .

Źródło: „Mercedes me”

Ekorynek TV