Search
Close this search box.

Zobacz również:

Aktywnie w Małopolsce

Rower1066352.00 01 32 48.Still004 002Na południu kraju, w sąsiedztwie różnorodnych pasm górskich, leży Małopolska. Kraina wyjątkowa nie tylko z uwagi na otaczające ją malownicze pasma górskie, do której z roku na rok ściągają pasjonaci aktywnego wypoczynku. Teraz, gdy przybywa tu ścieżek rowerowych, widać, jak bardzo były one potrzebne turystom i jak chętnie korzystają z nich pasjonaci dwóch kółek. I to właśnie dla nich powstał projekt Aktywnie w Małopolsce, wspierający wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem regionu właśnie w ten sposób.

Odpowiedzią na rosnącą popularność Małopolski jako miejsca przyjaznego rowerzystom jest projekt Aktywnie w Małopolsce. Naszym głównym celem jest promocja lokalnych firm z sektora MŚP działających w branży okołorowerowej, a przez to rozwój oferty gospodarczej regionu, łącznie z otwarciem się na internacjonalizację i eksport – przekonują jego twórcy. Spodziewanym efektem projektu będzie zatem aktywizacja i promocja Małopolski wraz z jej sportowymi walorami.

W ramach projektu wyłoniono 50 najlepszych przedsiębiorstw w obszarze usług okołorowerowych, które promowane są wraz z ofertą Małopolski. Przedstawiciele ponad 40 z nich wyjadą na największe targi rowerowo-turystyczne w Europie, do m.in. Holandii, Hiszpanii, Niemczech czy Danii i na wizyty studyjne we Włoszech, Gruzji, Hiszpanii, a także wezmą udział w Światowym Forum Rowerowym.

Ale to nie wszystko. Wizytówką projektu i źródłem, w którym turyści znajdą podpowiedzi ciekawych miejsc do aktywnego wypoczynku jest strona internetowa www.aktywniewmalopolsce.pl . To właśnie tu miłośnicy podróży na dwóch kółkach dowiedzą się, które firmy mają im coś ciekawego do zaoferowania, zaś potencjalni inwestorzy sprawdzą, gdzie jest pole do podjęcia współpracy w obszarze okołorowerowym.

Działalność strony uzupełnia aplikacja mobilna Aktywnie w Małopolsce (dostępna w sklepie Google Play), dzięki której bez problemu znajdziemy bazę obiektów i przedsiębiorstw aktywnie działających w branży oraz tych przyjaznych rowerzystom i ich rodzinom.

EiR

Ekorynek TV