Search
Close this search box.

Zobacz również:

ADAC Ecotest 2023: podium dla Opla Astry Electric

OpelAstraElectricW ramach projektu „Samochody elektryczne i hybrydowe, marki i ich modele” przedstawiamy-elektryczny Opel Astra. Sukces w zakresie zrównoważonego rozwoju: w pełni elektryczna Astra zajmuje trzecie miejsce na 94 zgłoszone samochody. Wyznacza standardy: Opel jest jedynym niemieckim producentem samochodów obecnym w pierwszej dziesiątce. Długodystansowe podróże: do 418 km (w cyklu WLTP) lokalnie bezemisyjnej jazdy bez postoju na ładowanie

Opel Astra Electric to samochód przyjemny w prowadzeniu, wyposażony w najnowocześniejsze technologie i bardzo wydajny. Zostało to potwierdzone przez niemiecki automobilklub ADAC. W konkursie ADAC Ecotest 2023, elektryczna wersja bestsellera klasy kompaktowej zajęła trzecie miejsce wśród aktualnie produkowanych 94 samochodów osobowych. Ten dobry wynik sprawia, że Opel jest jedyną niemiecką marką, która znalazła się w pierwszej dziesiątce. Tym samym Opel wyznacza standardy w zakresie przeznaczonej do codziennego użytku elektromobilności.

Opel Astra Electric zdobył 103 na 110 możliwych punktów, uzyskując najlepszą ocenę pięciu gwiazdek. Według ADAC: „Najczystsze samochody posiadają napęd elektryczny – chociaż ADAC nie uważa samochodów elektrycznych za pojazdy o zerowej emisji spalin i bierze pod uwagę emisje powstające podczas wytwarzania energii”. Podsumowując wynik dla lokalnie bezemisyjnego Opla, opinia ADAC była następująca: „Uzyskując 103 punkty w swoim debiucie w Ecoteście, Opel Astra Electric wywarł na nas silne wrażenie. Samochód z Rüsselsheim zdystansował konkurencję w segmencie samochodów kompaktowych. Niska masa własna, dobre zarządzanie energią i dostępna w standardzie pompa ciepła przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i emisji CO2”.

OpelAstraSportsTourerElectricDzięki takim atutom Astra Electric łączy przyjemność prowadzenia z odpowiedzialnością. Silnik elektryczny rozwija moc 115 kW/156 KM, a wynoszący aż 270 Nm maksymalny moment obrotowy dostępny jest już od momentu naciśnięcia pedału przyspieszenia. Niska masa własna wynosząca zaledwie 1.679 kg dodatkowo przyczynia się do uzyskania lepszej dynamiki jazdy i niskiego zużycia energii. Ponadto, podczas gdy prędkość wielu innych samochodów elektrycznych jest ograniczona do 150 lub 160 km/h, nowa Astra Electric osiąga prędkość maksymalną 170 km/h.

Energia jest przechowywana w akumulatorze litowo-jonowym o pojemności 54 kWh. Pięciodrzwiowa Astra oferuje zasięg do 418 kilometrów lokalnie bezemisyjnej jazdy zgodnie z cyklem (WLTP) i zużywa zaledwie 14,8 kWh energii elektrycznej na 100 km (WLTP2) – również dzięki pompie ciepła. Astra Electric jest zarówno świetnym samochodem do codziennego użytku, jak i do dłuższych podróży. Ponadto system hamowania regeneracyjnego zapewnia odzyskiwanie energii podczas jazdy. Korzyści te – wraz z całkiem sporą przestrzenią pozwalającą na komfortowe rodzinne wakacje – oferuje także nowy Opel Astra Sports Tourer Electric, jeden z pierwszych w pełni elektrycznych samochodów kombi na rynku.

EiR

Ekorynek TV