Search
Close this search box.

Zobacz również:

Accolade, Raben i Miasto Legnica wspólnie na rzecz ekologii

 legnica

 

Grupa Accolade, Raben Logistics Polska i Miasto Legnica połączyly siły w ramach akcji „Nasze Green Light dla Ziemi” mającej na celu edukację ekologiczną w Legnicy. Finał miał miejsce 21 maja podczas eko-eventu w parku przemysłowym Accolade przy ul. Spółdzielczej. W ramach podjętych działań zebrano ponad 227 worków śmieci oraz posadzono zieleń i przygotowano 35 budek dla jerzyków, które zawisną na terenie parku magazynowego.

Grupa Accolade, właściciel parku przemyslowego w Legnicy i Raben Logistics Polska – jego glówny najemca – zostali partnerami akcji „Nasze Green Light dla Ziemi” – inicjatywy w ramach sprzątania świata, skierowanej do szkół. Jej organizatorem jest Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Legnicy przy współpracy z Legnickim Forum Młodzieży. Pierwszy etap trwał od 4 do 18 maja 2022, w jego trakcie, pięć drużyn z różnych szkół w mieście, w sumie 131 osób, zebrało 33 tys litrów śmieci.

– Legnica to miasto promujące idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji i staramy się, aby również zachęcać do tego mieszkańców. Eko-eventy to dziś najbardziej atrakcyjna forma promocji właściwego stylu życia w dobrym otoczeniu – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

– W akcję mocno zaangażowała się młodzież, działajaca na co dzień w Legnickim Forum Młodzieży. Brała udział w procesie tworzenia tej ważnej i potrzebnej inicjatywy pro ekologicznej od podstaw, dlatego że ma świadomość, jak ważne jest dbanie o naszą przestrzeń, w której na co dzień żyjemy i funkcjonujemy – mówi Jakub Należny, pełnomocnik prezydenta Legnicy ds. dzieci i młodzieży. – Cieszę się, że ci młodzi ludzie pozytywnie wpłynęli i wpływają na swoich rówieśników, bo dzięki temu kształtujemy cały czas naszą świadomość, dotyczącą ekologii, a w tym pomaga nam właśnie współpraca z firmami odpowiedzialnymi społecznie takimi jak: Accolade czy Raben Logistic Polska – dodaje Należny.

Final odbył sie w sobotę, 21 maja, podczas eko-eventu organizowanego w parku Accolade w Legnicy. Podczas wydarzenia zorganizowano szereg aktywności związanych z ekologią, takich jak sadzenie drzew, czy rodzinne warsztaty tworzenia domków dla owadów. Uczestnicy przygotowali także 35 budek dla zagrożonej populacji jerzykow, które zawisną we wcześniej wyselekcjonowanych ku temu miejscach na terenie parku. Dodatkowo, Fundacja Zielona Akcja przygotowala zajęcia edukacyjne związane z przyrodą, a uczestnicy mogli rowniez doszkolić się w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Wyłoniono rownież zwycięzką drużynę legnickiej akcji sprzątania świata – przedstawiciele Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy wygrali wycieczkę autokarową.

Partner akcji, Accolade, to międzynarodowy inwestor, dostarczający najwyższej jakości infrastrukturę dla biznesu w Europie. – Jesteśmy obecni w Legnicy od 2019 r., inwestując ponad 123 mln EUR w budowę 2 nowoczesnych parków magazynowych, o docelowej wielkości niemal 150 000 m. kw. Zrównoważone i ekologiczne podejście do prowadzenia biznesu jest jednym z naszych priorytetów. Chcemy być odpowiedzialnym partnerem, dlatego angażujemy się w projekty wspierające ochronę środowiska oraz istotne dla społeczności Legnicy. – powiedziała Małgorzata Więcko, dyrektor asset management Accolade w Polsce.

Największym najemcą tego parku jest logistyczna firma Raben, która także zaangażowała się w ten event. – Odpowiedzialność społeczna oraz troska o środowisko naturalne są wpisane w DNA naszej spółki. Nawet 90-lecie Raben świętowaliśmy w ekologicznym stylu, poprzez trasę Eco2Way po Europie zwieńczoną głosowaniem na projekty pomocy przyrodzie. Dlatego też chętnie przyłączamy się do pro środowiskowych inicjatyw. Podczas legnickiego spotkania mogliśmy też pokazać choćby niektóre działania związane z naszą Strategią Zrównoważonego Rozwoju i pracą nad zmniejszeniem śladu węglowego. – komentuje Andrzej Bielecki – Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska w Legnicy.

Accolade od dekady tworzy portfolio nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nieruchomości przemysłowych. Grupa na co dzień kieruje się wartościami ESG i zobowiązaniami na rzecz zrównoważonej przyszłości. Accolade angażuje się w szereg projektów w dziedzinie ekologii oraz obszarów społecznych, takich jak edukacja, kultura, sport oraz wspierania potrzebujących; zwłaszcza w regionach, w których działa.

EiR

Ekorynek TV