Search
Close this search box.

Zobacz również:

EKO-INSPIRACJE 2017 WYBRANE

EKO-INSPIRACJE 2017 WYBRANE

Znamy EKO-INSPRACJE 2017 roku. Wyróżnienia zostały przyznane w sześciu kategoriach. Nagrodzeni od lat stawiają na ekologię w swojej działalności. Otrzymane nagrody utwierdziły ich w przekonaniu, że to właściwy kierunek.

MECENASI I PARTNERZY EKOINSPIRACJI

i01 i01 i01
i01 i01 i01

„Eko-Inspiracja” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce, a także jedno z największych na rynku wydarzeń propagujących idee zrównoważonego rozwoju. W ramach tej inicjatywy wyróżniane są innowacyjne i ekologiczne marki i produkty oferowane na polskim rynku, a także firmy, instytucje i organizacje zaangażowane na rzecz poszanowania środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju. W środę 28 lutego odbył się finał V edycji internetowego plebiscytu „Eko-Inspiracja”. Gala połączona z debatą ekspercką odbyła się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Przez pięć edycji plebiscytu
„Eko-Inspiracja” możemy pochwalić się:
500 nominowanymi podmiotami
50 prestiżowymi partnerami

 

 

Kategorie wyróżnień

Konkurs „Eko-Inspiracje” to kilka etapów. Pierwszym były nominacje redakcyjne magazynu „Ekologia i Rynek” oraz portalu ekorynek.com, gdzie zidentyfikowano, zweryfikowano, w następnie wyróżniono godłem „Eko-Inspiracja” wybrane firmy, podmioty oraz osoby. Ten etap trwał od lipca do października 2017 roku. Drugi etap miał miejsce jesienią 2017 roku, gdzie wszystkie wyróżnione osoby i firmy zostały zaprezentowane w ogólnopolskim plebiscycie. Na specjalnej stronie internetowej pojawiły się profile nominowanych, Partnerów i Mecenasów V edycji „Eko-Inspiracji”. Ten etap trał przez ostatnie dwa miesiące ubiegłego roku.
W 2017 roku internauci i czytelnicy portalu ekorynek.com mogli wybierać firmy, organizacje i produkty w sześciu kategoriach.

Pierwsza kategoria to FIRMA.

W jej ramach można było głosować na przedsiębiorstwa zaangażowane a rzecz ekologii i poszanowania środowiska naturalnego, promujące idee zrównoważonego rozwoju.

Druga kategoria to PRODUKT.

W tej części chodziło o wybór innowacyjnych rozwiązań i produktów, spełniających najwyższe normy ekologiczne, produkty przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Kolejna kategoria to PARTNERSTWO.
Tu oceniane były programy, projekty lub kampanie edukacyjne związane z ochroną środowiska, realizowane we współpracy z firmami, samorządami, fundacjami, uczelniami lub stowarzyszeniami.

Czwarta kategoria to EDUKACJA.
Ta część objęła wyróżnienia dla szkół, placówek oświatowych i uczelni wyższych realizujących projekty związane z tematyką ekologii i ochrony środowiska naturalnego. W kategorii tej mieszczą się także edukacyjne kampanie społeczne powiązane z tematyką ekologii.

 

Piąta kategoria to WYPOCZYNEK.
Na wyróżnienie w tej części mogły liczyć firmy lub podmioty oferujące usługi turystyczne lub rekreacyjne, charakteryzujące się wysokimi walorami w zakresie zdrowia, aktywnego wypoczynku oraz ekologii.

Ostatnia kategoria to EKO-ŻYWNOŚĆ.
W tej części na statuetkę mogły liczyć produkty naturalne, ekologiczne, przyjazne zdrowiu oferowane na polskim rynku.

 

„Eko-Inspiracje” 2017 roku poznaliśmy 28 lutego w Warszawie. Kto zwyciężył?

Kategoria FIRMA
07

Od lewej: Laureat Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour Polska, Cezary Nowak, Dyrektor w ENERGA S.A., który wręczał wyróżnienie.

W kategorii „Firma” bezkonkurencyjną okazał się Carrefour Polska od lat bardzo intensywnie angażujący się w działania edukacyjne na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego.

 

Kategoria PRODUKT

08

Od lewej: Laureaci Władysław i Anna Leszczyńscy oraz Monika Tomaszewska-Bończa, Dyrektor z GAZ-SYSTEM S.A., która wręczała wyróżnienie.
W kategorii „Produkt” zwyciężył ekologiczny, dolistny nawóz wapniowy CALIO, wytwarzany z muszli skorupiaków morskich, stosowany w uprawach ekologicznych w rolnictwie, ogrodnictwie i przy uprawach sadowniczych.

 

Kategoria PARTNERSTWO

09

Od prawej: Laureat Dominik Dobrowolski z Fundacji PlasticsEurope Polska oraz Dyrektor Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW, który wręczał wyróżnienie.
W kategorii ekologicznych programów partnerskich najwięcej głosów uzyskał edukacyjny projekt na rzecz czystości rzek RECYKLING REJS realizowany przez zespół Dominika Dobrowolskiego – znanego podróżnika i ekologa oraz Fundację PlasticsEurope Polska.

 

Kategoria EDUKACJA

10

Od lewej: Laureaci przedstawiciele studenckiego koła naukowego Politechniki Rzeszowskiej oraz prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który wręczał wyróżnienie.
W kategorii „Edukacja” internauci najwyżej ocenili ekologiczne działania Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej.

 

Kategoria WYPOCZYNEK

11

Od lewej: Laureaci Bartosz i Barbara Idczakowie oraz Joanna Bancerowska, Ekspert w Pionie Dyrektora ds. Komunikacji Grupy LOTOS S.A., która wręczała wyróżnienie.

W kategorii „Wypoczynek” zwyciężyło ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne LAWENDOWA OSADA położone na Kaszubach w bezpośredniej bliskości starego bukowego lasu i aromatycznego pola lawendy.

 

Kategoria EKO ŻYWNOŚĆ

12
Od lewej: Laureat Marcin Turczyn oraz Bogusław Białowąs, Prezes BOŚ BANK S.A., który wręczał wyróżnienie]
Laureatem tej kategorii plebiscytu zostały Zakłady Mięsne WASĄG oferujące certyfikowane, ekologiczne mięso i wędliny z regionu Roztocza na Lubelszczyźnie.

 

Redakcja ekorynek.com przyznała dodatkowo nagrody specjale w kategorii „Mecenas Edukacji Ekologicznej – Promotor Zrównoważonego Rozwoju”. Wyróżnienia otrzymali:

GRUPA LOTOS S.A.,
BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A.,
NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ,
ENERGA S.A.,
NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU,
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

 

Redakcja wyróżniła także godłem Eko-Inspiracja 2017 następujące firmy i instytucje: ENERGA SA – Produkt EnerGO, URSUS BUS, LEKKA KUCHNIA ROŚLINNA, DARY NATURY, MANOR HOUSE SPA, PAŁAC CIELEŚNICA, ETERNO, SOK MAUERA z TŁOCZNI MAUERA, MALWA, SOKOLE RANCZO, SoFruPak, DEKO EKO, CEMEX, BIO JUICE, Clochee – kosmetyki naturalne, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, LPP, WEARSO.

 

Wszystkim Laureatom oraz nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach Plebiscytu.

 

{source}{/source}

 

Ekorynek TV