Search
Close this search box.

Zobacz również:

Wystartował program „Czyste Powietrze”

 fire 1260721 1920

Fot. Pixabay.com

Czyste powietrze ulotka 1

Ruszył oczekiwany i szeroko zapowiadany rządowy program dofinansowania w zakresie wymiany przestarzałej infrastruktury grzewczej na nowe, efektywne, przyjazne dla zdrowia i środowiska rozwiązania technologiczne. Program ma być jednym z kluczowych elementów ogólnopolskiej walki z zanieczyszczeniem powietrza. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Od 19 września obywatele będą mogli składać wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej drogą elektroniczną.

Równolegle w całym kraju trwa cykl spotkań w gminach dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Podczas spotkań przedstawiciele resortu informują, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła. 

Jak informuje Ministerstwo Środowiska spotkania odbędą się w każdej gminie w Polsce, aktualny harmonogram znajduje się w zakładce „Czyste Powietrze” na stronie Ministerstwa.

https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/Aktualnosci/2018/wrzesien_2018/Czyste_powietrze/Czyste_powietrze_ulotka.pdf

 

 

Ekorynek TV