Search
Close this search box.

Zobacz również:

Nokian Tyres wprowadzi oponę wykonaną wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku do 2025 r.

NT Journeytoasaferworld 01Opony zimowe Nokian Tyres klasy premium są cenione przez całe pokolenia kierowców, którzy chcą cieszyć się poczuciem spokoju podczas jazdy w każdych warunkach. Nokian Tyres koncentruje się jednak nie tylko na ochronie kierowców, ale też nie ustaje w wysiłkach, by chronić planetę. Pasję tę wykazuje we wszystkich swoich działaniach: od projektowania opon po ich produkcję. Jednym z ambitnych celów firmy jest przedstawienie opony koncepcyjnej wykonanej wyłącznie z materiałów ze źródeł odnawialnych i recyklingu do 2025 roku.

Bezpieczeństwo nie tylko na drodze

Firma Nokian Tyres wymyśliła pierwszą na świecie oponę zimową w 1934 roku. Pierwsza opona zimowa powstała w odpowiedzi na rzeczywistą potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Od tego czasu opony Nokian zapewniają bezpieczną podróż w śniegu i w deszczu, na lodzie i w słońcu na całym świecie.

„Opony zimowe opracowujemy, wykorzystując kilkudziesięcioletnią znajomość warunków zimowych. Każda nowa generacja stanowi rozwinięcie poprzedniej, ponieważ nieustannie się uczymy i rozwijamy nowe sposoby adaptacji do zmieniającego się świata” — mówi Anu Moisio, menedżer marki Nokian Tyres.

Obecnie jednak bezpieczeństwo nie ogranicza się tylko do codziennej jazdy po drogach. Dzięki swoim działaniom firma może się przyczynić do polepszenia kondycji planety oraz wszystkiego, co na niej żyje. „Chcemy, by kierowcy wybierający produkty Nokian Tyres wiedzieli, że mogą dzięki temu nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo rodzinnych podróży, ale też uszanować świat, w którym wszyscy żyjemy” — mówi Anu Moisio.

Dbałość o stan planety jest widoczna we wszystkich aspektach działalności Nokian Tyres, od prac badawczo-rozwojowych po produkcję. Producent dobiera surowce ze zrównoważonych ekologicznie źródeł, zmniejsza emisje i odpady produkcyjne, a także drobiazgowo analizuje logistykę i kanały sprzedaży. Nokian Tyres opracowuje opony z myślą o maksymalnej oszczędności paliwa i wykonuje je z wytrzymałych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Dążenie do zwiększenia bezpieczeństwa na świecie oznacza też, że tworzy bezpieczne środowisko dla swoich pracowników i buduje wokół siebie dobrze prosperujące społeczności. 

Kolejny ambitny cel: opona koncepcyjna z materiałów ze źródeł odnawialnych i z odzysku do 2025 roku

Nokian Tyres już od lat projektuje opony z myślą o zrównoważonym rozwoju. W swoich produktach stosuje biomateriały, takie jak olej rzepakowy, a ponadto aktywnie bada nowe, przyjazne dla środowiska surowce oraz możliwości wykorzystania materiałów z recyklingu. Ambicją firmy jest, by jej opony były jak najbardziej ekologiczne, dlatego wyznaczyła sobie ambitny cel: zaprezentować do roku 2025 oponę koncepcyjną, która będzie wykonana w całości z materiałów ze źródeł odnawialnych i z odzysku.

„Jesteśmy pionierem branży od niemal 90 lat. To prawie wiek innowacyjności, a wiele z naszych innowacji służy kierowcom do dzisiaj. Jesteśmy przekonani, że zaprojektowanie tej opony koncepcyjnej będzie podstawą kolejnych innowacji z myślą o lepszej przyszłości” — mówi Olli Seppälä, szef działu badawczo-rozwojowego Nokian Tyres.

Iwona Kukawska

Ekorynek TV