Search
Close this search box.

Zobacz również:

Nissan zapowiada nowy, w pełni elektryczny samochód miejski, który pojawi się na rynku europejskim

nissanjpgNastępca Nissana Micra zostanie zbudowany na nowej platformie Aliansu CMF B-EV. Produkcja zaprojektowanego przez Nissana samochodu planowana jest w kompleksie przemysłowym Renault ElectriCity we Francji, jest to część nowego planu „Alians 2030”, który koncentruje się na w pełni elektrycznych samochodach i połączonych usługach mobilności

27 stycznia br. Nissan zapowiedział wprowadzenie na rynki europejskie nowego miejskiego samochodu elektrycznego. Nowy pojazd, który, zgodnie z planem, będzie produkowany w hubie Renault ElectriCity we Francji, zastąpi kultowego Nissana Micra i będzie najmniejszym modelem w gamie Nissana.

Region europejski już teraz odgrywa kluczową rolę w planie elektryfikacji, zgodnie z założeniami wizji Nissana Ambition 2030. W związku z tym, w krótce pojawią się nowe samochody i rozwiązania, w tym elektryczny crossover-coupé Ariya oraz unikatowa technologia e‑POWER, która zadebiutuje w Europie w modelach Qashqai i X-Trail.

Doskonałe uzupełnienie oferty Nissana

Nowy, w pełni elektryczny miejski samochód będzie doskonałym uzupełnieniem przyszłej gamy marki. Model, zapowiedziany jako część nowego planu działań „Alians 2030”, został zaprojektowany przez Nissana, a prace konstruktorskie z wykorzystaniem nowej platformy Aliansu CMF B-EV oraz produkcja zostały powierzone Renault. Platforma pozwoli zachować odrębną stylistykę modeli różnych marek, co widać po wstępnej prezentacji designu nowego samochodu.

„Nowy model zostanie zaprojektowany przez Nissana, a pracami konstruktorskimi i produkcją zajmie się Renault. Zbudujemy go na nowej, wspólnej platformie, co pozwoli maksymalnie wykorzystać zasoby Aliansu przy jednoczesnym zachowaniu niepowtarzalnego charakteru Nissana” – powiedział Ashwani Gupta, dyrektor ds. operacyjnych Nissana.

„To świetny przykład podejścia Aliansu polegającego na inteligentnym różnicowaniu modeli. Jestem pewien, że nowy samochód – będący następcą kultowego Nissana Micra – zapewni mnóstwo wrażeń naszym klientom w Europie” – dodał.

Przyszły miejski samochód elektryczny został zapowiedziany jako część planu „Alians 2030”, przyjętego wspólnie przez Renault, Nissana i Mitsubishi Motors. Koncentruje się on na samochodach elektrycznych oraz połączonych usługach mobilności.

Nowy bezemisyjny pojazd będzie kolejnym modelem Nissana produkowanym przez Renault we Francji, obok Nissana Townstar – lekkiego samochodu dostawczego, który w odmianie elektrycznej będzie następcą pionierskiego modelu e-NV200.

Dalsze informacje produktowe, w tym nazwa i szczegóły produktowe, zostaną ogłoszone bliżej premiery.

Więcej informacji o zapowiedzi dotyczącej planu „Alians 2030” można znaleźć tutaj.

EiR

Ekorynek TV