Search
Close this search box.

Zobacz również:

Nim przyjdzie zima, sami wychodzą z biura i sprzątają miasto

Zmieniamyprzyszlosc Aviva 2 288 x 192Tysiąc pracowników firmy ubezpieczeniowej Aviva w ramach wolontariatu sprząta warszawskie parki i lasy miejskie, tereny nad Wisłą oraz inne lokalizacje w stolicy. Akcję koordynuje Fundacja SilvaMare w porozumieniu z miejskimi instytucjami.

W sześć dni – między 21 a 28 listopada, pracownicy Avivy – łącznie z prezesem i zarządem – wychodzą z biura, aby sprzątać Warszawę.

#zmieniamy przyszłość

Pod hasłem #zmieniamyprzyszłość zbierają śmieci pozostawione nad Wisłą, na terenach zielonych oraz w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Każdego dnia akcji, w podziale na mniejsze zespoły, pracować będzie ok. 200 osób, więc w sumie będzie ponad tysiąc wolontariuszy.
Miejsca, w których pracują wolontariusze, zostały wybrane w porozumieniu z Zarządem Zieleni M. St. Warszawy, Zarządem Oczyszczania Miasta Warszawy oraz Lasami Miejskimi.

Przyszłość czysta i zielona

Akcję koordynuje Fundacja SilvaMare, której pracownicy najpierw ustalili, gdzie najbardziej potrzebne jest sprzątanie, a teraz dbają o organizację.
– Chcemy zebrać śmieci przed zimą, aby nie dostały się do ziemi, do Wisły i do wód gruntowych. Zależy nam, aby nasze miasto i nasza przyszłość była czysta, zdrowa i zielona. Troska o środowisko i przeciwdziałanie zmianom klimatu jest dla nas ważną wartością. Wielu zapamiętało naszą akcję „Wiem, czym oddycham”, w ramach której ufundowaliśmy 400 czujników jakości powietrza i zwracaliśmy uwagę na szkodliwość smogu – mówi Monika Kulińska, people director w Avivie.

RENATA KŁOSIŃSKA

Fot. materiały prasowe

 Chcesz być na bieżąco ze sprawami czystego powietrza, walki ze smogiem, ekonowościami w produktach dla konsumentów czy mieć najświeższą wiedzę o biznesie ekologicznym? Polub nas na Facebooku! Wtedy wszystkie nowe artykuły, informacje czy po prostu newsy natychmiast wyświetlą się na Twojej facebookowej osi czasu. Po prostu kliknij w ten tekst, znajdziesz się na naszym fanpage,u i tam zaznacz „Polub”. Dziękujemy!

 

 

 

 

Ekorynek TV