Search
Close this search box.

Zobacz również:

Kampania Zielona Ostoja Renault nabiera tempa

WebinarW ramach kampanii Zielona Ostoja Renault odbędzie się cykl webinarów poświęconych ekologii. Rozmowy z ekspertami poprowadzi autorka bloga Eko Paulina Górska. Pierwszy bezpłatny webinar „Płuca Ziemi są zielone – dlaczego lasy są tak ważne dla ekosystemu?” odbędzie się już w czwartek 18 lutego

Lasy to jedne z najcenniejszych zasobów naturalnych na naszej planecie. Zresztą nie bez powodu nazywane są płucami Ziemi, drzewa mają bowiem właściwości pochłaniania dwutlenku węgla z atmosfery, a co za tym idzie minimalizują przyczynę ocieplenia klimatu. Tyle, jeżeli chodzi o teorię. W praktyce kwestie obszarów leśnych są o wiele bardziej skomplikowane. O ile lasy pochłaniają gazy cieplarniane, o tyle najwięcej CO2 pochłaniają w fazie najintensywniejszego wzrostu. Trwałe wylesienia pod uprawy rolnicze bądź katastrofy naturalne, jak huragany lub pożary powodują uwalnianie gazów do atmosfery. Jak donosi „The Guardian”, tylko w 2017 roku zniszczone zostały tereny leśne wielkości Włoch, z kolei w ubiegłych latach wszyscy mogliśmy obserwować pożary Puszczy Amazońskiej czy lasów syberyjskich. 

Między innymi o tym oraz o innych aspektach znaczenia lasów i zieleni miejskiej Paulina Górska porozmawia z Barbarą Szulczewską z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz Wiktorem Naturskim z Lasów Państwowych. To wszystko w ramach webinaru „Płuca Ziemi są zielone – dlaczego lasy są tak ważne dla ekosystemu?”. Zaangażowanie Lasów Państwowych w webinar odbywa się w ramach projektu „Las energii”, który ma na celu ochronę klimatu poprzez poprawę efektywności energetycznej, dążenie do samowystarczalności energetycznej i wykorzystanie źródeł odnawialnych.

Nowy cykl webinarów ekologicznych

To pierwszy webinar w ramach inicjatywy Zielona Ostoja Renault. W oczekiwaniu na powstanie ekolabu na terenie Otwocka oraz warsztatów, które mają odbywać się tam odbywać, organizatorzy postanowili przeprowadzić serię inspirujących spotkań online. Każde z nich będzie podejmowało inne zagadnienie z zakresu ochrony środowiska naturalnego, takie jak ochrona zasobów leśnych, ograniczanie plastiku czy ekownętrze. Rozmowy z ekspertami z danej dziedziny przeprowadzi Paulina Górska, autorka bloga Eko Paulina Górska.

Pierwszy webinar odbędzie się 18 lutego o godz. 18:00 na stronie www.zielonaostoja.renault.pl/webinar. Wydarzenie online jest otwarte i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

E.R.

Ekorynek TV