Search
Close this search box.

Zobacz również:

Już jutro rozpoczynają się Targi POL-ECO SYSTEM!

poleco0

Ponad 500 osób wzięło udział w dniu informacyjno-szkoleniowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podczas spotkania można było uzyskać wiedzę, jak przy wsparciu Funduszu skorzystać ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w celu realizacji projektów i inwestycji proekologicznych. Witając uczestników spotkania prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda zaznaczył, że od prawie 30 lat NFOŚiGW finansuje najważniejsze i największe strategiczne przedsięwzięcia proekologiczne w Polsce. – Łącznie do końca 2018 roku przeznaczymy na ten cel 92,5 mld zł. Ponad połowę będą stanowiły środki krajowe (48,5 mld zł), a pozostałą cześć wsparcie zagraniczne (44 mld zł), przede wszystkim z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – dodał Kazimierz Kujda.

 

Zapraszamy na największe branżowe wydarzenie roku, które od jutra rozpoczyna się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Podczas targów Ministerstwo Środowiska przedstawi założenia programu „Czyste Powietrze”, który został uruchomiony we wrześniu tego roku. Wśród tematów przestrzeni konferencyjno-wystawienniczej EkoSfera znajdą się także polityka państwa w zakresie ochrony środowiska, gospodarka niskoemisyjna, odnawialne źródła energii, rozwój ekologicznego transportu miejskiego i elektromobilności.

W ramach Kongresu zostaną wręczone także Ministra Środowiska w konkursie „Produkt
w Obiegu”. Celem konkursu jest promocja osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Do drugiej edycji konkursu zakwalifikowano aż 29 produktów wpisujących się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Innowacyjne produkty, które zyskały drugie życie oraz projekty z zakresu ekologii i gospodarki obiegu zamkniętego będzie można zobaczyć na wystawie towarzyszącej Kongresowi.

 

POL-ECO SYSTEM to nie tylko miejsce spotkań administracji publicznej, samorządów, dysponentów funduszy, czy firm działających w zakresie gospodarki komunalnej i energetyki. To przede wszystkim miejsce prezentacji najnowszych technologii i produktów oraz możliwość pozyskania nowych kontrahentów. Do Poznania zjadą z Polski i zagranicy przedstawiciele branż recyklingu, odpadów, odnawialnych źródeł energii, rewitalizacji
i rekultywacji, gospodarki wodno-kanalizacyjnej i ochrony powietrza. Na POL-ECO SYSTEM zobaczymy ponad 300 wystawców z 9 krajów.
Na stoiskach wystawców będzie można zapoznać się z najnowszymi ekologicznymi trendami, zaawansowanymi technologiami i najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, w tym z produktami, które na targach będą miały swoje premiery

Ekorynek TV