Search
Close this search box.

Zobacz również:

JAKOŚĆ , EKONOMIA I EKOLOGIA W JEDNYM

MP Concept
Przede wszystkim chciałem pogratulować zajęcia I miejsca w VI edycji plebiscytu EKOINSPIRACJA w kategorii FIRMA. Jak smakuje zwycięstwo ?

Przede wszystkim jestem bardzo zaskoczony wygraną, dlatego, że konkurencja była ogromna. Zwycięstwo z tak wielkimi graczami na rynku smakuje rewelacyjnie, a dzięki tej wygranej, dostaliśmy dodatkową energię, by jeszcze więcej działać w kierunku edukowania klientów. Matka ziemia daje nam bardzo duże możliwości, wykorzystujmy je umiejętnie i dbajmy o naszą planetę , to bardzo ważne! Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy głosowali na naszą firmę . Dziękuje za ogrom życzliwości i sympatii. Dziękuje, że jesteście z nami.

Skąd wziął się pomysł akurat na taki biznes ?

Pomysł wziął się z braku jakości na rynku ekologicznych produktów w optymalnej cenie.
Udało nam się połączyć ekologie, ekonomie oraz jakość. Oczywiście nie udałoby się to wszystko, gdyby nie nasi lojalni klienci. Kładziemy ogromny nacisk na bardzo dobre relacje z klientami, nie chcemy być dla nich tylko dostawcą preparatów myjąco-dezynfekujących, ale również partnerem biznesowym . Zależy nam na edukowaniu i zwracaniu uwagę na to, że dbanie o naszą planety wystarczy zacząć od małych rzeczy, np. od używania ekologicznych produktów. Nasi klienci dali nam bardzo wiele, przekazywali dużo informacji, sugerowali co mamy zmieniać, poprawiać w naszym biznesie. Potrafiliśmy je wykorzystać i udało się, dlatego każdy z nich przyczynił się do stworzenia Marki MP CONCEPT.

Jak oceniają Państwo stopień edukacji ekologicznej w Polsce i w Europie Zachodniej ?

Uważamy, że stopień edukacji i świadomości ekologicznej w naszym społeczeństwie rośnie, lecz mamy jeszcze bardzo dużo pracy przed sobą. Myślę, że problemem nie jest świadomość, ponieważ ludzie wiedzą, że dbanie o środowisko jest bardzo ważne, natomiast problemem są nasze przyzwyczajenia, wygodny styl życia oraz dodatkowe koszty. Przytoczę przykład, w naszym rejonie nie ma w pobliżu pojemników na zużyty sprzęt elektroniczny, aby dotrzeć do wyznaczonego punktu odbioru trzeba pokonać sporo kilometrów , a więc może nas to kosztować trochę czasu i pieniędzy. W efekcie zużyty sprzęt trafia np. do .. lasu. Uważam, że mamy przed sobą jeszcze dużo pracy w tym kierunku.

Jaką rolę w kształtowaniu postaw, aktywności pro ekologicznych odgrywa Państwo ?

Ogromną, im więcej medialnych pro ekologicznych akcji tym większa ilość ludzi będzie świadoma zagrożenia, co za tym idzie, zwiększy poziom . Zawsze byłem wychowywany, że trzeba dbać o wszystko, co mamy, a planetę mamy tylko jedną. Nie da się jej wymienić jak zużyte buty.

W tym roku NFOŚiGW obchodzi 30 – lecie istnienia. Czy wg Pana Fundusz spełnia swoją rolę ?

Bez dwóch zdań, oczywiście tak. Wspieranie wspieranie projektów pro ekologicznych na terenie całego kraju to świetne inicjatywy. Tylko przy rządowym wsparciu możemy osiągnąć dużo więcej w krótszym czasie. Dofinansowania eko innowacji zawsze będzie szło w parze z dbaniem o ekologie.

Czy zamierzacie wprowadzać do swojej ofert inne eko produkty ?

Obecnie nie rozwijamy segmentu dotyczącego środków czystości , ale wprowadziliśmy do sprzedaży ekologiczne deski z litego drewna ( dąb, buk, jesion ). Są to ścinki z dużych desek, które pewnie zostałyby spalone w piecach, a tak dajemy im drugie życie. Dużym zainteresowaniem cieszą się w branży gastronomicznej i hotelarskiej, ale jestem przekonany, że również mogą świetnie się sprawdzić w gospodarstwach domowych.
Rozmawiał Jacek Szczęsny

Ekorynek TV