ZNAMY EKO-INSPIRACJE 2017

 

EKOI grupowe

 

W środę 28 lutego w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników V edycji internetowego plebiscytu „Eko-Inspiracja”. Poniżej lista Laureatów:

Kategoria FIRMA
W kategorii „Firma” bezkonkurencyjną okazała się firma Carrefour Polska od lat bardzo intensywnie angażująca się w działania edukacyjne na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego.

Kategoria PRODUKT
W kategorii „Produkt” zwyciężył ekologiczny, dolistny nawóz wapniowy CALIO, wytwarzany z muszli skorupiaków morskich, stosowany w uprawach ekologicznych w rolnictwie, ogrodnictwie i przy uprawach sadowniczych.

Kategoria PARTNERSTWO
W kategorii ekologicznych programów partnerskich najwięcej głosów uzyskał edukacyjny projekt na rzecz czystości rzek RECYKLING REJS realizowany przez zespół Dominika Dobrowolskiego – znanego podróżnika i ekologa oraz Fundację PlasticsEurope Polska.

Kategoria EDUKACJA
W kategorii „Edukacja” internauci najwyżej ocenili ekologiczne działania Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej.

Kategoria WYPOCZYNEK
W kategorii „Wypoczynek” zwyciężyło ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne LAWENDOWA OSADA położone na Kaszubach w bezpośredniej bliskości starego bukowego lasu i aromatycznego pola lawendy.
Kategoria EKO ŻYWNOŚĆ
Laureatem tej kategorii plebiscytu zostały Zakłady Mięsne WASĄG oferująca certyfikowane, ekologiczne mięso i wędliny z regionu Roztocza na Lubelszczyźnie.
Wszystkim Laureatom oraz nominowanym serdecznie gratulujemy. Wkrótce szersza relacja z wydarzenia.