EO header

„Ekologicznie Odpowiedzialni” to najnowszy projekt redakcji Ekorynku. Prezentujemy w nim ciekawe i inspirujące projekty ekologiczne realizowane przez świat biznesu. 
Z końcem czerwca zebrało się nasze kolegium redakcyjne aby ocenić i nagrodzić najciekawsze eko-projekty realizowane przez firmy w 2017 roku.

Spośród wielu bardzo ciekawych zgłoszeń, w drodze głosowania, które przeprowadziliśmy w zespole redakcyjnym nasze największe uznanie zyskały następujące projekty:

  • „Z Wisły do Wisły – podróże z Panem Kropelkiem” – edukacyjny program dla dzieci i młodzieży realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
  • „Oddychaj Powietrzem” – ogólnopolski program na rzecz walki ze smogiem organizowany przez TAURON Polska Energia S.A.
  • „Quarry Life Award” – konkurs przyrodniczy realizowany pod egidą Grupy Górażdże.

Wymienione projekty otrzymały prestiżowe godło „Eko-Inspiracja”, specjalny dyplom oraz statuetkę. Firmom, które były inicjatorami nagrodzonych projektów redakcja nadała tytuł „Mecenasa Edukacji Ekologicznej”

Poznaj nagrodzone przez nas projekty

„Z Wisły do Wisły”
Zabawa to najlepsza forma edukacji najmłodszych, a przy okazji promowania postawy proekologicznej. Prezentacja multimedialna, bajka i film edukacyjny, doświadczenia wykonywane przez dzieci oraz materiały edukacyjne to narzędzia pomagające w zdobywaniu wiedzy o racjonalnym korzystaniu z wody, a tym samym kształtowaniu właściwych zachowań w łazience i toalecie. Tak w skrócie prezentują się założenia Programu Edukacji Ekologicznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Czytaj więcej…

„Oddychaj Powietrzem”
Program „Oddychaj Powietrzem” firmy TAURON Polska Energia S.A. powstał w 2017 r., w odpowiedzi na coraz bardziej uciążliwy problem niskiej emisji i związanego z nią smogu. Jego celem jest edukacja na temat przyczyn powstawania tego zjawiska, metod zapobiegania oraz skłonienie odbiorców do zwrócenia uwagi na skutki znaczenia powietrza. Program ma zasięg ogólnopolski, a jego adresatami są mieszkańcy polskich miast i wsi.
Czytaj więcej…

„Quarry Life Award”
„Quarry Life Award” to międzynarodowy konkurs przyrodniczy i przedsięwzięcie naukowo-dydaktyczne organizowane przez koncern HeidelbergCement, największego na świecie producenta kruszyw i jednego z potentatów światowego rynku cementu. W Polsce organizatorem konkursu jest należąca do koncernu Grupa Górażdże. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat unikatowych walorów przyrodniczych kopalń surowców mineralnych oraz wspieranie projektów naukowo-badawczych mających na celu ochronę i zwiększenie bioróżnorodności tych terenów.
Czytaj więcej…

 

Realizujesz ciekawy eko-projekt?
Wspierasz ideę zrównoważonego rozwoju? Twoja firma inicjuje i realizuje wewnętrzne lub zewnętrzne projekty w obszarze ekologii i poszanowania środowiska naturalnego? Zaprezentuj walory prowadzonych działań proekologicznych naszej redakcji. Najciekawsze firmowe eko-projekty otrzymają wyróżnienie specjalne redakcji Ekorynku oraz miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Eko-Inspiracja”.


Już dziś zgłoś swój firmowy eko-projekt kontaktując się na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy również do odwiedzin strony
www.ekoinspiracja.pl