Search
Close this search box.

Zobacz również:

Green NCAP przyznaje Nissanowi LEAF e+ maksymalną ocenę pięciu gwiazdek

20 nissan Leaf highway profile 20tdieulhdpace103.jpg.ximg.l 6 m.smartElektryczny Nissan LEAF e+ uzyskał znakomite wyniki w serii testów badających poziom czystości spalin, emisji gazów cieplarnianych oraz efektywność energetyczną. Elektryczny kompakt w najmocniejszej wersji otrzymał 10 punktów na 10 możliwych w kategorii „jakość powietrza” i 9,9 na 10 za efektywność energetyczną. LEAF e+ zapewnia zasięg do 385 km w cyklu mieszanym WLTP, a także inteligentne systemy wspomagania kierowcy

Nissan LEAF e+ został kompleksowo przebadany przez niezależną instytucję testową Green NCAP i otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Organizacja Green NCAP powstała by promować rozwój czystych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska samochodów. Nissan LEAF e+ uzyskał świetne wyniki pod względem trzech badanych parametrów, co stanowi dodatkowe potwierdzenie pozytywnych opinii na temat ekologiczności tego modelu. Po serii wymagających testów w warunkach rzeczywistych i laboratoryjnych, zgodnie z rygorystycznymi normami dotyczącymi czystości spalin, emisji gazów cieplarnianych i efektywności energetycznej, bezemisyjny LEAF e+ uzyskał najwyższą ocenę w dwóch pierwszych kategoriach. Organizacja Green NCAP podkreśliła inteligentny charakter w pełni elektrycznego układu napędowego z akumulatorem o pojemności 62 kWh, przyznała samochodowi ocenę 9,9 punktów na 10 możliwych w kategorii „wydajność energetyczna” i zwróciła uwagę na innowacyjny system e-Pedal z funkcją odzyskiwania energii.

Marco Fioravanti, wiceprezes ds. planowania produktu w Nissan AMIEO, powiedział: „Odkąd Nissan LEAF został wprowadzony na rynek w 2010 r. jako pierwszy samochód elektryczny przeznaczony dla masowego konsumenta, setki tysięcy klientów na całym świecie zyskało dostęp do ekologicznej, bezemisyjnej mobilności”.

Dave Moss, starszy wiceprezes Nissana ds. badań i rozwoju w regionie AMIEO dodał: „Maksymalna ocena pięciu gwiazdek dla modelu LEAF e+ przyznana przez Green NCAP jest świadectwem jakości tego samochodu i uhonorowaniem dotychczasowych dokonań Nissana podczas pionierskiej dekady innowacji w elektryfikacji. Pragnę podziękować całemu zespołowi ds. badań i rozwoju, bez którego to osiągnięcie nie byłoby możliwe”.

LEAF e+ jest zwieńczeniem dziesięciu lat rozwoju tego modelu. To kompleksowe połączenie wydajnego wykorzystania energii elektrycznej i inteligentnych technologii wspomagających kierowcę.

Układ napędowy z akumulatorem o pojemności 62 kWh zapewnia do 385 km zasięgu w cyklu mieszanym WLTP, a innowacyjny system e-Pedal umożliwia kierowcy przyspieszanie, zwalnianie i zatrzymywanie za pomocą jednego pedału, co przekłada się na maksymalizację komfortu i wydajności podczas jazdy.

Klienci mogą jeszcze bardziej zwiększyć efektywność energetyczną dzięki trybom B i ECO, które umożliwiają pełne wykorzystanie możliwości hamowania regeneracyjnego, optymalizację dostępnej mocy i oszczędność energii, a tym samym pozwalają kierowcy na pokonywanie dłuższych tras.

Więcej informacji na temat Nissana LEAF można znaleźć na stronie https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/leaf.html

Ekorynek TV