Search
Close this search box.

Zobacz również:

Ekologiczny krok w 2020 rok – NISSAN

nissanNissan rozpoczął 2020 rok od udanego przedsięwzięcia z firma kurierską DPD sprzedając jej 300 w pełni elektrycznych, bezemisyjnych furgonetek e-NV200. Będą one wykorzystane na ostatnim odcinku dostaw, przyczyniając się do ograniaczenia emisji zanieczyszczeń i redukcji kosztów paliwa.

DPD jest jedną z największych w Wielkiej Brytanii firm w swojej branży, dostarczającą co roku ponad 250 milionów paczek. W pełni elektryczne, bezemisyjne Nissany e‑NV200 pomogą DPD w realizowaniu ambitnego planu osiągnięcia pozycji najbardziej odpowiedzialnej firmy kurierskiej działającej w centrach miast oraz lidera eksploatacji samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Do końca 2020 roku samochody elektryczne będą stanowiły 10% parku pojazdów DPD w tym kraju.

Zamówienie oznacza potrojenie dotychczasowej liczby samochodów elektrycznych DPD do 450 sztuk. Od 18 miesięcy firma użytkuje już 91 Nissanów e-NV200. Współpraca wzmacnia status Nissana e-NV200 jako najlepszego w swojej klasie samochodu dostawczego wykorzystywanego na ostatnim odcinku dystrybucji. Model dzieli akumulator o pojemności 40 kWh i inne podzespoły z najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem osobowym, czyli Nissanem LEAF. Zasięg e-NV200 na jednym ładowaniu w cyklu miejskim* wynosi do 301 kilometrów (według nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich — WLTP).

Duży zasięg to oczywiście nie jedyna zaleta e-NV200. Dzięki zastosowaniu kompaktowego akumulatora do samochodu z powodzeniem zmieszczą się dwie europalety z towarem o łącznej masie do 705 kilogramów. Załadunek jest bardzo łatwy dzięki podłodze znajdującej się zaledwie 52 cm nad ziemią, a także szeroko otwierającym się tylnym drzwiom oraz przesuwanym drzwiom bocznym.

Jak wszystkie samochody elektryczne marki Nissan, również e-NV200 jest niemal bezgłośny. Jazda w ciszy sprzyja relaksowi i zmniejszeniu stresu, a samochód nieemitujący hałasu nie zakłóca spokoju innym kierowcom ani przechodniom. Stuprocentowo elektryczny napęd nowych furgonetek umożliwi także dotarcie do aktualnych i planowanych stref bezemisyjnych w miastach.

Jako prekursor filozofii Nissan Intelligent Mobility, model e-NV200 jest wyposażony w kompleksowy pakiet technologii i opcji łączności wspomagających oszczędną jazdę. System multimedialny NissanConnect ze zmodernizowaną nawigacją i Bluetooth oferuje zaawansowane funkcje telematyczne, które pomagają kierowcom i menedżerom zapewnić efektywną eksploatację pojazdów.

nissan 2Soufiane Elkhomri, dyrektor generalny ds. lekkich pojazdów użytkowych w Nissan Europe, powiedział: „Jako modelowy przykład koncepcji Nissan Intelligent Mobility, e-NV200 jest jednym z dowodów na zaangażowanie Nissana w budowę bardziej zrównoważonego społeczeństwa. Wspieranie DPD w realizacji dostaw samochodami e-NV200 z neutralnym śladem węglowym jest znaczącym krokiem na drodze do osiągnięcia naszych celów”.

Przechodzenie na bezemisyjne floty to podstawowy sposób, w jaki firmy mogą optymalizować efektywność swoich bieżących operacji oraz manifestować zaangażowanie na rzecz praktyk zrównoważonego rozwoju, których znaczenie jest dziś większe niż kiedykolwiek. Liczymy na rozszerzenie pozytywnych efektów użytkowania furgonów e-NV200 i zachęcamy kolejne firmy do korzystania z samochodów elektrycznych jako efektywnego i praktycznego rozwiązania w zakresie mobilności zgodnej z koncepcją zrównoważonego rozwoju” — dodał Elkhomri.

Dwain McDonald, dyrektor generalny DPD, powiedział: „To historyczny dzień w drodze branży przesyłek kurierskich ku bardziej zrównoważonej przyszłości. Te pojazdy zmieniają sposób naszej pracy. Nie chodzi tylko o to, że na koniec dnia wystarczy je podłączyć do ładowarki”.

Reorganizujemy i projektujemy na nowo sposób dostarczania przesyłek, teraz i w przyszłości, planując inne trasy i nowe rodzaje baz. To rewolucja dotycząca wszystkich aspektów naszej branży, a bezemisyjne samochody elektryczne są podstawą tej wizji”.

Nissan e-NV200 odnosi sukcesy na rynku w całej Europie od czasu wprowadzenia modelu na rynek w 2014 roku. Na całym kontynencie sprzedano już ponad 30 000 tych samochodów.

 

Materiał Prasowy                                                                                                           

Iwona Kukawska

Ekorynek TV