Search
Close this search box.

Zobacz również:

Eko – Inspiracja 2020, ósma odsłona prestiżowego przedsięwzięcia

eiJuż po raz ósmy redakcja portalu ekorynek.com zrealizowała projekt Eko-Inspiracja. Internauci wybrali laureatów w sześciu kategoriach: Firma, Produkt, Partnerstwo, Edukacja, Ekożywność, Wypoczynek. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce, ponieważ o kolejności decydują głosy internatów. Program ma wymiar edukacji społecznej i konsumenckiej. Wyróżnione zostają w nim innowacyjne, ekologiczne marki i produkty oferowane na polskim rynku, a także firmy, instytucje i organizacje zaangażowane na rzecz poszanowania środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju.

Partnerami plebiscytu były Renault Polska, firma Arcus, firma Kyocera oraz Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce.

Laureaci plebiscytu Eko-Inspiracja 2020

Kategoria „Firma” – Airly Sp. z o.o.

Firma Airly zbudowała najgęstszą sieć monitorującą jakość powietrza w Polsce, która składa się z ponad 2200 urządzeń. Dzięki niej mieszkańcy również małych miejscowości mogą chronić swoje zdrowie przed negatywnymi skutkami smogu. Kolejny cel firmy Airly to rozszerzenie sieci monitorującej na inne kraje Europy.

https://www.airly.org 

Kategoria „Produkt” – PADECO, Ekologiczny absorber kompostowalny do świeżej żywności.

Pomona Company opracowała całkowicie kompostowalny podkład absorpcyjny do żywności świeżej PADECO. Wykonany jest w 100% z odnawialnych materiałów jakim jest naturalna celuloza. Nie zawiera tworzyw sztucznych ani dodatków chemicznych, dzięki czemu jest w pełni degradowalny i prawdziwie ekologiczny.

https://www.padeco.pl 

Kategoria „Partnerstwo” – Bałtycka Odyseja 2020

W styczniu 2020 roku pierwsza grupa wolontariuszy wyruszyła ze Świnoujścia na trasę pierwszego etapu 500 kilometrowego marszu pt. Bałtycka Odyseja. W październiku wyprawa po bałtyckich plażach dotarła do mety w Piaskach na Mierzei Wiślanej. To kolejna inicjatywa znanego podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego, którego aktywności na rzecz ekologii po raz czwarty w plebiscycie docenili internauci!

 http://www.cycling-recycling.eu/aktualnosci/baltycka-odyseja-10-gdansk-krynica-morska-piaski-0

Kategoria „Edukacja” – Centrum Edukacyjne EKOLANDIA.EDU

Centrum Edukacyjne Ekolandia.edu prowadzi edukację ekologiczną w zakresie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, promuje idee „zero waste”, a także inne postawy przyjazne środowisku takie jak dbanie o jakość powietrza.

https://web.facebook.com/ekolandia.edu/

Kategoria „Ekożywność”- ZAKWASOWNIA, Vegan&Organic

Zakwasownia to rodzinna manufaktura, produkująca od 2017 zdrową i ekologiczną żywność. Właściciele często podkreślają, że firma powstała z potrzeby zapewnienia sobie zdrowia, którego w pewnym momencie zabrakło. Dziś projekt Zakwasownia obejmuje produkcję zakwasów, kiszonek i dań wegańskich.

www.zakwasownia.pl

Kategoria „Wypoczynek”- ZIOŁOWY ZAKĄTEK

Wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku cywilizacji, ulokowany jest Ziołowy Zakątek. Miejsce to tchnie spokojem i sielskością życia, które tutaj wydaje się zwalniać i toczyć swoim leniwym, zdrowym, zgodnym z naturą i cyklami pór roku.

www.ziolowyzakatek.pl

Jacek Król

Ekorynek TV