Search
Close this search box.

Zobacz również:

Eko budownictwo. Yareal z dziewiątym zielonym certyfikatem

pozytywny mokotow 288x192Pozytywny Mokotów to już dziewiąta inwestycja mieszkaniowa Yareal, która otrzymała zielony certyfikat BREEAM Interim. Potwierdza on zrównoważony charakter pierwszego etapu inwestycji, która uzyskała certyfikat na poziomie Very Good, czyli najwyższym wśród osiedli certyfikowanych dotychczas w Polsce.

W ramach pierwszego etapu nowej inwestycji Yareal na warszawskim Służewcu, przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej zostaną wybudowane dwa budynki, w których znajdzie się 125 mieszkań. W większym, narożnym budynku powstaną 102 mieszkania, a w kameralnym punktowcu zaledwie 23.

Eko mieszkania coraz bardziej poszukiwane

Najlepiej dowodzi tego fakt, iż w zaledwie trzy miesiące po rozpoczęciu budowy, nabywców znalazło już dwie trzecie mieszkań.
– Przygotowując osiedle Pozytywny Mokotów dbaliśmy o to, aby wykorzystać jego największe atuty, czyli m.in. lokalizację w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, której charakter uległ w ostatnich latach bardzo korzystnej zmianie dzięki rozwojowi inwestycji mieszkaniowych. Dojazd do centrum Warszawy zapewnia nowoczesna linia tramwajowa, liczne linie autobusowe, a kilka przystanków od osiedla przebiega linia metra ze stacją Wierzbno. Właśnie one sprawiły – wraz z bliskością Galerii Mokotów, trasy S79 i lotniska Okęcie – że inwestycja otrzymała w kategorii ’Transport’ maksymalną ocenę niezależnych asesorów BREEAM. Kolejny certyfikat BREEAM dla naszych inwestycji mieszkaniowych zapewnia Yareal pozycję niekwestionowanego lidera zielonego rynku deweloperskiego w Polsce – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

Energooszczędny i neutralny dla klimatu

Bardzo wysokie notowania otrzymał też projekt zagospodarowania terenu i ekologii oraz energooszczędność i gospodarka odpadami. Pozytywny Mokotów został zaprojektowany z uwzględnieniem konsekwencji wynikających ze zmian klimatu, dlatego zostaną w nim zastosowane szczególnie trwałe materiały odporne na szkodliwe działanie m.in. czynników atmosferycznych. Wyniki analizy inwestycji potwierdziły również oszczędność 20 proc. energii w porównaniu do standardowego budynku wznoszonego zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi.
Docelowo w Pozytywnym Mokotowie powstanie ponad 600 mieszkań, w 7 budynkach otaczających wewnętrzny ogród o długości blisko 200 m. Stworzenie wewnętrznej, zielonej enklawy, zapewni przyszłym mieszańcom zarówno dostęp do wspólnych terenów służących wypoczynkowi oraz rekreacji, jak i prywatne ogródki przy mieszkaniach na parterze. Jednocześnie od strony ulicy, w pierzejach budynków przewidziano zespół lokali usługowych, przed którymi powstanie ogólnodostępny plac miejski.

STEFAN LEWANDOWSKI

Fot. materiały prasowe

 Chcesz być na bieżąco ze sprawami czystego powietrza, walki ze smogiem, ekonowościami w produktach dla konsumentów czy mieć najświeższą wiedzę o biznesie ekologicznym? Polub nas na Facebooku! Wtedy wszystkie nowe artykuły, informacje czy po prostu newsy natychmiast wyświetlą się na Twojej facebookowej osi czasu. Po prostu kliknij w ten tekst, znajdziesz się na naszym fanpage,u i tam zaznacz „Polub”. Dziękujemy!

 

Ekorynek TV