Search
Close this search box.

Zobacz również:

Cyberium, przewodnik dla przedsiębiorców dbających o klimat

CyberiumJak pokazuje doświadczenie ostatnich kilku lat, zmiany klimatyczne z roku na rok stają się coraz bardziej widoczne, a ich dotkliwe skutki związane z anomaliami pogodowymi zaczynają odczuwać wszyscy – w tym także przedsiębiorcy. Zielony rozwój biznesu coraz częściej jest postrzegany nie jako konieczność, ale jako szansa. Jednak aby móc tę szansę wykorzystać, trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Mając na uwadze znaczenie zielonej i cyfrowej transformacji Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium przygotowała praktyczny Przewodnik dla przedsiębiorców dbających o (dobry) klimat. Jak cyfryzować firmę z myślą o środowisku?”, dedykowany małym i średnich przedsiębiorcom, które stanowią siłę napędową polskiej gospodarki.

„Cyfryzacja pozytywnie wpływa na środowisko i wspiera jego ochronę, dlatego my wspieramy przedsiębiorców w adopcji nowoczesnych rozwiązań.” – mówi Wojciech Pantkowski, Wiceprzewodniczący Rady Fundacji.

Stworzony z myślą o wyzwaniach klimatycznych poradnik zawiera zbiór rad, wskazówek i dobrych praktyk, które – efektywnie wdrożone – przyśpieszą proces zielonej transformacji polskich firm. Prezentowane rozwiązania mogą nie tylko wpłynąć na redukcję kosztów, optymalizację procesów czy redukcję śladu węglowego firmy, ale także pośrednio przełożyć się na wyższy poziom dobrostanu pracowników oraz klientów. Ponadto wdrażanie cyfrowych rozwiązań znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa firmy – w szczególności tak cennych w zdigitalizowanym świecie danych.

„Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań w biznesie dobrze zacząć od drobnych zmian, które będziemy stosować na co dzień. Wierzę, że nasze opracowanie będzie pomocnym przewodnikiem, a korzyści z wdrożenia zaproponowanych rozwiązań przełożą się nie tylko na sukces naszych organizacji, ale także na dobrostan nas samych i całej planety”. – mówi Dorota Dublanka, Prezes Fundacji.

EiR

Ekorynek TV