Search
Close this search box.

Zobacz również:

CHEP należy do 1% najlepszych firm w Europie w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

ecovadisCHEP, światowy lider w zakresie zarządzania paletami, został zaliczony do 1% najlepszych firm ocenianych w kategorii zrównoważonego rozwoju przez niezależną agencję ratingową EcoVadis. CHEP uzyskał poziom EcoVadis Gold już drugi rok z rzędu.

EcoVadis Gold to najwyższy, dostępny poziom tej prestiżowej nagrody, przyznawany za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących uczciwych praktyk biznesowych, środowiska, praktyk zatrudnienia oraz łańcucha dostaw. CHEP w ramach oceny praktyk biznesowych uzyskało bardzo wysokie noty w kategorii zatrudnienia i fair play w biznesie.

EcoVadis jest niezależną agencją ratingową, która koncentruje się na monitoringu firm i instytucji w zakresie zrównoważonego rozwoju i wyników. Stosowana metodologia badania opiera się na międzynarodowych standardach społecznej odpowiedzialności w korporacjach obejmujących inicjatywę Global Reporting, ONZ Global Compact oraz normę ISO 26000 w odniesieniu do 150 kategorii wydatków i 140 krajów. EcoVadis ocenił 20 000 dostawców z 99 krajów w 150 sektorach rynkowych.
 Jesteśmy bardzo dumni z uznania dla naszych wysiłków w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to nagroda za zrównoważony model biznesowy i partnerskie relacje z kluczowymi podmiotami łańcucha dostaw, ale przede wszystkim za pasję i zaangażowanie naszych pracowników, dzięki którym łańcuchy dostaw na całym świecie stają się bardziej zrównoważone – powiedział Iñigo Canalejo, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju firmy CHEP w regionie Europy, Afryki, Indii i Bliskiego Wschodu.

CHEP należy do grupy Brambles Limited, globalnej firmy zajmującej się logistyką łańcucha dostaw, która jest wymieniana w rankingu Dow Jones Global Sustainability Index. Brambles jest sygnatariuszem porozumienia ONZ Global Compact i jego założeń 2020 Sustainability Goals, aktywnie angażując się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG).
 
FIRMA CHEP jest światowym liderem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania paletami. Założona w 1945 roku, działa aktualnie w ponad 60 krajach świata, świadcząc usługi największym globalnym firmom z sektora dóbr konsumpcyjnych. Właścicielem firmy jest Grupa Brambles Limited notowana na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Do Grupy Brambles należą oprócz CHEP – IFCO, Pallecon, Transpac oraz Ferguson Group.
CHEP oferuje usługę poolingu palet, która polega na współużytkowaniu stałej jakości palet i kontenerów przez wielu klientów. Pooling jest strategicznym rozwiązaniem biznesowym dla firm, które chcą ograniczyć wydatki kapitałowe i poprawić działanie łańcucha dostaw. Rozwiązania logistyczne CHEP są przyjazne dla środowiska i pomagają chronić produkty klientów poprzez połączenie wieloletniego doświadczenia oraz ogromnej bazy aktywów.

CHEP zatrudnia ponad 11 500 pracowników, zarządza ponad 275 milionami palet. W Europie CHEP posiada ponad 400 magazynów serwisowych palet. CHEP w Polsce istnieje od 17 lat, a z jego systemu korzysta ponad 600 przedsiębiorstw, w tym zarówno firmy polskie, jak i koncerny międzynarodowe. Aktualnie CHEP Polska wydaje rocznie ponad 20 mln palet swoim klientom w Polsce oraz odbiera palety z blisko 10.000 punktów dystrybucyjnych. Palety podlegają inspekcji i naprawie w Centrach Serwisowych – Kampinos, Radom, Świętochłowice, Gądki, Bydgoszcz, Niewiadów, Wrocław.

Za swoje zaangażowanie we wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju firma otrzymała nagrody: Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2013 oraz Promotor Ekologii 2015. W 2015 i 2016 roku firma CHEP Polska otrzymała także tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez dziennik gospodarczy „Puls Biznesu”.

Więcej informacji na: www.chep.com

Ekorynek TV