Search
Close this search box.

Zobacz również:

Action rozwija sieć w Polsce z zachowaniem troski o środowisko

Action CD Osła 288 na 192Międzynarodowa sieć niespożywczych dyskontów działających pod marką Action zyskuje w Polsce coraz większe grono klientów. W ciągu dwóch lat działalności powstało już prawie 50 sklepów, a dla ich obsługi i dalszej ekspansji Action otworzyła właśnie nowoczesne centrum dystrybucyjne, które zostało wybudowane z zachowaniem surowych rygoró środowiskowych.

W miejscowości Osła ruszyło pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych Action. Firma weszła na polski rynek dwa lata temu, uruchamiając swój sklep w Lesznie i od tego czasu stale rozwija swoją działalność w naszym kraju. Obecnie posiada w Polsce prawie 50 sklepów, głównie w południowo-zachodniej Polsce. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku to duża inwestycja wspierająca ekspansję rynkową Action.

Action w Polsce

Przez ostatnie dwa lata Action sukcesywnie zwiększał liczbę swoich sklepów w Polsce. Pod koniec października br. było ich łącznie 46. Do końca 2019 roku ma ich być 50. Obecnie firma zatrudnia na polskim rynku ponad 750 osób.
– Nasz dynamiczny rozwój w ciągu dwóch lat stanowi nie tylko dowód na to, że model biznesowy Action jest skalowalny, ale także pokazuje, że Polacy bardzo polubili nasz koncept polegający na zaskakiwaniu klientów szerokim, często zmieniającym się asortymentem dobrej jakości w najniższych możliwych cenach – wyjaśnia Sławomir Nitek, który objął stanowisko dyrektora generalnego Action Polska w sierpniu 2019 roku. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu na polskim rynku handlu detalicznego wspiera on zarząd Action w dalszym rozwoju sieci. Sławomir Nitek jest odpowiedzialny za działalność i ekspansję firmy w Polsce. – Jestem przekonany do konceptu Action i wierzę, że odniesie on sukces. Budowanie sieci dyskontów niespożywczych na polskim rynku to ciekawe zadanie. Mamy ambitne plany rozwoju i będziemy nadal wzmacniać tu naszą obecność – dodaje Sławomir Nitek.

Pierwsze centrum dystrybucyjne

We wrześniu 2019 roku swoją działalność rozpoczęło ósme centrum dystrybucyjne Action. Znajduje się ono w Polsce, w gminie Gromadka. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce 6 listopada. Jest to pierwsze centrum dystrybucyjne Action na polskim rynku, dlatego jego uruchomienie to krok milowy w rozwoju firmy w naszym kraju. Obiekt ten będzie zaopatrywać sklepy w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech.
– Osła to strategiczna lokalizacja zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z głównymi autostradami. Centrum dystrybucyjne nie tylko przyczyni się do rozwoju Action, ale także lokalnej społeczności – podkreśla Sławomir Nitek. Docelowo centrum stworzy około 400 miejsc pracy.
– Gromadka zapewnia bardzo dobre warunki do inwestycji. Cieszymy się, że firma Action wybrała naszą gminę na lokalizację swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego w Polsce – mówi Dariusz Pawliszczy, wójt gminy Gromadka.

Panele słoneczne, inteligentne liczniki

Action i międzynarodowa firma budowlana Goldbeck zrealizowały inwestycję ze szczególnym uwzględnieniem jej wpływu na środowisko naturalne.
– Postawiliśmy na połączenie funkcjonalności oraz zrównoważonego rozwoju i zastosowaliśmy jak najwięcej rozwiązań przyjaznych dla środowiska, począwszy od materiałów budowlanych, aż po szczegóły konstrukcyjne i zainstalowane urządzenia – wyjaśnia Sławomir Nitek. Przykładem mogą być panele słoneczne wspierające system ogrzewania wody w budynku biurowym, inteligentne liczniki zużycia energii i wody, a także instalacje wodooszczędne oraz oświetlenie LED.
Właścicielem centrum dystrybucyjnego we wsi Osła jest Action, natomiast jego zarządcą jest międzynarodowy operator logistyczny Fiege.

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z ponad 1400 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia ponad 50 000 osób. Polityka Etycznego Pozyskiwania Action zapewnia odpowiedzialne podejście do produkcji, zarówno pod względem społecznym, jak i środowiskowym.

STEFAN LEWANDOWSKI

Fot. materiały prasowe

Ekorynek TV